Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A Fehér Ház ígéri: vámok lesznek, csak nem úgy, nem annyi és nem azokra kivetve, ahogy eddig tervezték.
A világ szeme előtt zajlik „a fiú, aki farkast kiáltott” meséje: a Bloomberg és a The Wall Street Journal hétvégi értesülései szerint ugyanis a Trump-kormányzat hétvégén jelezte, hogy nem minden korábban megígért, ágazatspecifikus vám lép életbe április 2-án. Ehelyett jövő héten egy jelentősen szűkebb vámcsomagot jelentenek majd be, amit később további intézkedések követhetnek – bár mindkét forrás hangsúlyozta, hogy a helyzet képlékeny, és még változhat.
Trump korábban többször április 2-át „a felszabadulás napjának” („Liberation Day”) nevezte, amikor nagyszabású, más országok importadóival dollárra pontosan egyező mértékű vámokat vezetne be. Emellett korábban már kétszer elhalasztott, 25 százalékos vámokat is kilátásba helyezett Mexikóból és Kanadából érkező összes árura, valamint számos más termék, például autók, gyógyszerek, mikrochipek, réz és fa importjára.
Most azonban úgy tűnik, hogy ezek a termékspecifikus vámok mégsem lépnek életbe április 2-án – állítja a Journal és a Bloomberg. Ami a mexikói és kanadai árukra vonatkozó 25 százalékos vámokat illeti, még nem világos, hogy ezek életbe lépnek-e, vagy további halasztás következik.
A viszontvámok várhatóan életbe lépnek, talán már áprilisban, ám kezdetben csupán körülbelül tucatnyi országot érintenek majd. Ezek az országok valószínűleg azok közül kerülnek ki, amelyeket Scott Bessent pénzügyminiszter korábban a Fox Businessen „piszkos tizenötöknek” nevezett, utalva arra, hogy ezek az államok szerinte „tisztességtelenül” bánnak az Egyesült Államokkal kereskedelmi kapcsolataik során. Ezek közé tartozhat például Ausztrália, Brazília, Kanada, Kína, az Európai Unió, India, Japán, Dél-Korea, Mexikó, Oroszország és Vietnám is – írja a WSJ.
Bár az ezekre az országokra kivetett vámok az USA-ba érkező termékek többségét érinthetik, a célzottabb megközelítés mégis jelentős visszalépést jelent Trump korábbi keményebb ígéreteihez képest.
Az adminisztráció napok óta készítette elő a visszalépést: Trump pénteken már utalt arra, hogy „rugalmasság” lehet a vámok bevezetésében, ami az első jele volt annak, hogy mégis lesznek bizonyos kivételek, noha korábban ennek az ellenkezőjét ígérte.
Az Európai Unió múlt csütörtökön elhalasztotta az április 1-jén életbe lépő amerikai vámokra adott válaszintézkedéseit, mivel a megbeszélések még zajlanak. Mexikó és Kanada szintén késleltette az amerikai vámokra adott válaszlépéseit.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt. A jogi kutyulmány minden óvatosságot sutba dobva növeli a deficitet és az államadósságot.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.
A miniszter szerint 2026-ban azt kell eldönteni, hogy az XL-es biztonságban vagy a slim fit bizonytalanságban nagyobb a kockázat.
A kollagénpótlás óriási divat lett a fiatalságkultusz korszakában.
A medvét videózó sofőr nem tanult a korábbi esetekből.