Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Corvinus Egyetem alapítványa is 22 milliárdot kap, míg a MOL-Új Európa Alapítvány 23 milliárddal gazdagodik.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) idén több mint 22 milliárd forintos osztalékhoz jut a Moltól – írja a 24.hu. Az olajipari cég kedden tette közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján, hogy 220 422 915 075 forint osztalékot fizet a részvényei után. Az alaposztalék részvényenként 165 forint, a rendkívüli osztalék 110 forint, így összesen 275 forintot fizetnek részvényenként.
Az államnak már nincs Mol-részvénye, azokat vagyonkezelő alapítványoknak ajándékozta néhány évvel ezelőtt. Az Orbán Balázs által vezetett MCC-nek tízszázaléknyi részvénye van, így jön ki 22 milliárd forint.
Ugyanennyit kap a Corvinus Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány (MUC). A maradék 5,24 százalékot a MOL-Új Európa Alapítványé, amelyhez a Mol is hozzátett ugyanekkora részesedést, így ők 23 milliárdos osztalékkal gazdagodnak.
A Mathias Corvinus Collegiumnak eddig is jól ment, 2023-ban összesen 50 milliárd forint kamat- és osztalékbevételre tett szert. „Befektetési céllal” megvették a Librit, aztán tavaly az InfoRádióba is bevásárolták magukat.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.