Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Európai Bizottság elnöke tárgyalásokat szorgalmazott. Szerinte a káosznak, amit Trump rászabadított a világgazdaságra, borzasztó következményei lesznek.
További ellenlépésekre készül az Európai Unió azért, hogy megóvja az érdekeit és vállalatait, ha a tárgyalások zátonyra futnak – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azután, hogy Donald Trump amerikai elnök 20 százalékos vám kiszabását jelentette be az EU-s tagállamokból érkező termékekre. A német politikus egyúttal jelezte: már zajlik az acélra kivetett amerikai vámok miatti ellenintézkedéseink véglegesítése is.
Von der Leyen szerint Trump vámjai komoly csapást jelentenek majd a világgazdaságra. „Legyünk világosak a roppant hatásokkal kapcsolatban: a világgazdaság súlyosan szenvedni fog, a bizonytalanság továbbgyűrűzik és a protekcionizmus terjedését okozza. Mindez borzasztó következményekkel jár majd világszerte emberek milliói számára.”
Azt is hangsúlyozta az EB-elnök, hogy a termékekre rakódó vámokat végül a fogyasztók és a vállalkozások fizetik majd meg. „Azonnal érezni fogják, és a legsérülékenyebbek lesznek leginkább kitéve ennek” – mondta, hozzátéve: a cégek, legyenek kicsik vagy nagyok, már a terhek bevezetésének első napjától kezdve nyögni fogják azokat.
Ursula von der Leyen makes statement after Trump announces tariffs https://t.co/E6XahAUuMv
— Reuters (@Reuters) April 3, 2025
„Jelentősen megnő majd az ára az Egyesült Államokkal való üzletelésnek” – jelentette ki von der Leyen, aki szerint ennél is nagyobb problémát jelent, hogy Trump bejelentése, amely minden jelentős kereskedelmi partnerét érinti, káoszt okozott.
„Tudom, hogy sokuk úgy érzi, cserben hagyta önöket a legrégebbi szövetségesük. Fel kell készülnünk mindennek a feltétlenül bekövetkező hatására” – üzente az EU tagállamainak a politikus, aki szerint még nincs késő megállapodni az USA-val, és folyamatosan tárgyalásban is állnak az amerikai vezetéssel.
Beszédének zárásaként von der Leyen kijelentette, hogy az EU egységes a vámok kérdésében: „Együtt vagyunk ebben: ha az egyikünkkel kikezdenek, mindannyiunkkal kikezdenek. Az egységünkben van az erőnk”.
A kijelentését némileg árnyalja Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter reakciója, aki nem az amerikai adminisztrációt, hanem Brüsszelt tette felelőssé a vámokért. Azt írta: „az európai gazdaság és így végső soron az európai emberek újra a brüsszeli politikusok alkalmatlanságának levét isszák”.
Korábban Manfred Weber, az Európai Néppáaz elnöke úgy fogalmazott: „Amerikai barátaink számára a mai nap nem a felszabadulás napja, hanem a neheztelés napja. Donald Trump vámjai nem a tisztességes kereskedelmet védik, hanem félelemből támadják azt, és az Atlanti-óceán mindkét partján ártanak. Európa egységesen áll, kész megvédeni érdekeit, és nyitott a tisztességes, határozott tárgyalásokra”.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.