Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Katonai egyenruhába öltözött fegyveresek megrohamozták egy kolumbiai tartományi kormányzó házát, és magukkal vitték a tisztségviselőt - közölték kedden hivatalos forrásból. A tettesek valószínűleg a FARC szélsőbaloldali gerillaszervezet tagjai voltak.
Közel 21 ezer gyilkosságot ismertek be a részleges amnesztia reményében a szélsőjobboldali Kolumbiai Egyesült Önvédelmi Erők (AUC) volt tagjai az "Igazság és béke" eljárás keretében, ám ez csak a jéghegy csúcsa - közölte kedden a kolumbiai vádhatóság.
"Dezertálásra" szólította fel a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) gerilláit Ingrid Betancourt egykori kolumbiai szenátor, aki júliusban szabadult ki a szervezet fogságából több mint hat év után.
Kiszabadult tíz túsz a szélsőbaloldali Kolumbiai Forradalmi Fegyveres erők (FARC) nevű gerillaszervezet fogságából – közölte Kolumbiában Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC).
Kolumbia a továbbiakban nem tart igényt Hugo Chávez venezuelai elnök közvetítői tevékenységére, amelyet a kolumbiai baloldali lázadókkal folytatott augusztus óta egy fogolycsere kieszközlése érdekében.
A Nemzetközi Vöröskereszt Szervezetének a munkatársai feltehetően rábukkantak annak a 11 kolumbiai képviselőnek a holttesteire, akiket a nyáron öltek meg a szélsőbaloldali Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) tagjai.
Az emberrablók újabb videofelvétellel bizonyították, hogy életben van a több mint öt éve szélsőbaloldali gerillák fogságában lévő Ingrid Betancourt volt kolumbiai elnökjelölt.
Nagy sikert könyvelhet el a kolumbiai rendőrség a kábítószer-kereskedők elleni harcban: a hét folyamán Caliban több rejtekhelyen összesen 54 millió dollárt és egy rakás aranyrudat foglalt le egy ismert drogbáró összeharácsolt vagyonából.
Kolumbiai gerillák fel akarták robbantani Alvaro Uribe államfő repülőgépét, de a rendőrség felfedezte az előkészületeket, és két személyt letartóztatott.
A csaknem fél évszázada tartó, több mint kétszázezer halottat követelő kolumbiai polgárháborúban a kormányerők küzdenek baloldali gerillákkal, jobboldali félkatonai alakulatokkal és kábítószer-kereskedőkkel. A 2002 óta hivatalban lévő, az amerikaiak által is támogatott Uribe elnök ugyan elődjeinél keményebb küzdelmet folytat a gerillamozgalmak és a drogbárók által pénzelt félkatonai szervezetek ellen, Kolumbia azonban továbbra is a világ egyik legveszélyesebb állama.
A kolumbiai központi bank megelégelte, hogy a hazai bankrendszerben kokainkereskedelemből származó pénzek áramlanak, és októbertől az ország összes pénzintézetében megtiltja a dolláralapú bankszámla nyitását.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.