Fürdőberuházás Szegeden: sikertörténet vagy ingatlanbiznisz?
A kormány kiemelten támogatott projektté nyilvánította a szegedi fürdőfejlesztést, így a városnak már pályáznia sem kell a biztos 3 milliárdos uniós támogatásra. A költségek másik felét a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. adja, míg az önkormányzat a telekkel szállna be a beruházásba. A városvezetés sikertörténetről, míg az ellenzék újabb MSZP-s ingatlanbizniszről beszél.
A régi szegedi Ligetfürdő helyén megvalósuló beruházásra Szeged önkormányzata és a Hunguest Hotels Zrt. közös projekt társaságot hozott létre - erről döntött még szeptemberben a közgyűlés. A megaberuházás hatmilliárd forintra becsült költségeinek a felét most pályázaton nyerte meg a projektcég - a fürdőberuházások maximum 50 százalékát finanszírozza az Európai Unió - a másik hárommilliárdot a Hunguest Hotels biztosítja.
A város a tervek szerint apportálja a társaságba a régi fürdő területét, ami az előzetes becslések szerint körülbelül egymilliárdos érték. Így kezdetben a város lesz a többségi tulajdonos a társaságban, de miután a beruházó beteszi az önrészt, az önkormányzati tulajdoni hányad csökken, végül a Hunguest kivásárolja az önkormányzati tulajdonrészt .
A város Fideszes ellenzéke pontosan ez utóbbi megállapodást kifogásolja, mivel az ő véleményük szerint az ingatlan értéke jóval meghaladhatja az egymilliárd forintot. Gyimesi László, a Fidesz szegedi elnöke a kormánydöntést megelőzően az MTI-nek nyilatkozva elmondta; a fürdő beruházás ügye kísértetiesen hasonlít a fővárosi Kopaszi-gáti beruházásra, mivel szerinte minkét esetben a szocialista vezetés játszott össze Leisztinger Tamás érdekkörébe tartozó cégekkel.
A fürdő építése a tervek szerint májusban fog elkezdődni és 2009 végére már a megnyitást tervezik.