szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Extrém hideggel indul a hét, kedden és szerdán is nagyon hideg lesz, csütörtöktől azonban valamelyest enyhülhet az idő.

Elsőfokú figyelmeztetést tartott életben hétfő hajnalban az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) nyolc megyében az extrém hideg miatt. Azt írták, ezeken a területeken hétfőre virradó éjjel a hőmérséklet a kevésbé felhős, vastagabb hótakaróval borított területeken -15 fok alá süllyedhet.

Napközben később a Dunántúlon nyugat felől fokozatosan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, csak eleinte lehetnek még derült vidékek a keleti részeken – írta előrejelzésében az OMSZ. A nap folyamán itt kisebb havazás, hószállingózás is várható.

A Dunától keletre erősen felhős, párás, foltokban ködös, illetve kezdetben napos vidékek egyaránt lesznek, hószállingózás csak a Tiszántúlon lehet néhol. A szél gyenge vagy mérsékelt lesz,csupán északnyugaton élénkül meg a délkeleti szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire -3 és -8 fok között valószínű. Késő estére többnyire -4, -10 fok közé hűl a levegő, a kevésbé felhős, havas részeken hidegebb is lehet.

Kedden többnyire erősen felhős időnk lesz, elszórtan fordulhat elő hószállingózás, gyenge havazás is – tette hozzá az idokep.hu meteorológiai portál. Hajnalban marad az erős fagy, -5 és -12 fok közötti értékekkel, délutánra 0 és -5 fok közé melegszik a levegő. Gyenge, mérsékelt marad a légmozgás.

Szerdán is folytatódik a hideg, téli idő, ezen a napon többfelé várható hószállingózás, kisebb havazás. Északnyugaton megélénkülhet a délkeleti szél.

Csütörtöktől enyhülés kezdődhet, ám többfelé és több alkalommal is előfordulhat majd csapadék, mely egyre inkább folyékony halmazállapotú lehet, de ónos eső is több helyen előfordulhat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kikevertek egy új színt, amilyet eddig egyetlen ember sem látott

Kikevertek egy új színt, amilyet eddig egyetlen ember sem látott

Áremelés jön a benzinkutakon

Áremelés jön a benzinkutakon

Orbán örvényben: a Fidesz is azt sugallja, hogy csak második a Tisza mögött

Orbán örvényben: a Fidesz is azt sugallja, hogy csak második a Tisza mögött

Kisajátította a Diákváros területeit az állam

Kisajátította a Diákváros területeit az állam