Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) kulcsfontosságú fejlesztés valósult meg az elmúlt években: a 7,7 milliárd forintos beruházás az egyetem több intézményét érintette - mondta el a Dél-alföldi Tudáspólus felsőoktatási infrastruktúrájának fejlesztése című pályázat záró konferenciája alkalmából az egyetem gazdasági és fejlesztési főigazgatója csütörtökön az MTI-nek.
A projektben egyszerre épült a mérnöki kar új épülete, felújították a rektori hivatalt, a Dóm téri épületegyüttest, és az informatikai eszközöket is felfrissítették. A beruházás keretében a dél-alföldi régióban folyó matematikai, műszaki, természettudományos és informatikai képzés számára kiemelkedő infrastrukturális hátteret biztosító, versenyképességet növelő fejlesztések valósultak meg 2009 januárja és 2012 novembere között, az SZTE és partnerintézményei, a Szent István Egyetem szarvasi Tessedik campusa, valamint a bajai Eötvös József Főiskola együttműködésében. A mintegy 7,7 milliárd forintos beruházáshoz az Európai Unió 6,4 milliárd forint támogatást nyújtott
Az egyetemi klinikán még fut egy fontos program, jövőre az is befejeződik - tette hozzá a főigazgató. A következő, 2014-2020-as uniós pályázati ciklusban két kiemelt feladatot szeretnének megoldani: a fogorvosi kar infrastruktúrájának és a zeneművészeti kar műemléki jellegű épületének felújítását.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.