Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kocsis Máté szerint gyógyvizek buzognak itt is, és végre lenne egy strandja a VIII. kerületnek is.
Bár négy éve bezárták a józsefvárosi Négy Tigris kínai piacot, majd arról volt szó, hogy sportcentrumot építenek a helyére, ebből azóta sem lett semmi. Kocsis Máté józsefvárosi polgármester a legutóbbi kerületi képviselő-testületi ülésen viszont bejelentette, végre kezdenek valamit a területtel – írja a Magyar Nemzet.
Mint mondta, a ma még kihasználatlan, a Kőbányai út, Salgótarjáni út és Fiumei út által határolt hatalmas MÁV-területet négyfelé osztják: egy részét az MTK kapná meg a 2019-ben Budapesten megrendezendő Európai Makkabi Játékok, más néven a „zsidó olimpia” előkészítésére, ehhez kapcsolódva kapna egy-egy területet az éppen Kocsis Máté elnökletével működő Magyar Kézilabda-szövetség és a Magyar Labdarúgó-szövetség is, épülnének itt labdarúgó-edzőpályák is, valamint egy strandot is létrehoznának, így az egész terület egy nagy sportfejlesztés része lesz.
Kocsis azt mondta, a fejlesztésekre már mind megvan a fedezet, a beruházások egyelőre a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz tartozó bizonyos szervezeteknél és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnél álltak meg. Elmondása szerint már csak a telekmegosztást kellene megoldani, és bele is vághatnának a projektbe.
Az épülő strandról azt mondta, régi vágya, hogy a VIII. kerületnek legyen egy strandja, most egy fás, árnyas, ligetes, három-négy-öt medencés strandot szeretnének létrehozni, amelyet egyaránt használhatnának az V., a VI., a VII., a VIII., a IX. és a X. kerületiek is. Kocsis elmondása szerint már felvette a kapcsolatot a Budapesti Gyógyfürdők és Hévizei Zrt. (BGYH) vezetőjével, aki szerint Józsefváros alatt is legalább olyan jó minőségű, akár gyógyfürdőzésre alkalmas vizek buzoghatnak, mint a városligeti Széchenyi fürdő környékén, ezért nem is kellene nagyon mélyre fúrni, csak még pénzt kell találni a projekthez.
A VIII. kerületi polgármester szerint viszont másfél milliárd forintból két-három éven belül meg is építenék a tervbe vett strandot.
Szőke László, a BGYH vezérigazgatója a Magyar Nemzetnek elmondta, ahhoz, hogy megbizonyosodjanak a víz minőségéről, előbb kutakat kell létesíteni, s annak költségei meghaladják a százmillió forintot, de valóban 1,5-2 milliárdos beruházásból két év alatt kialakítható egy fürdő. Hozzátette, mind a fejlesztésben, mind az üzemeltetésben részt venne a BGYH is, de szerinte csak nyári strandot már nem szabad építeni, csak télen is használhatót, mert így lehetne gazdaságosan üzemeltetni a fürdőt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.