Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Matild Palace-t az eredeti tervek szerint 2018-ban adták volna át.
Hivatalosan is megnyílt Budapest legújabb luxushotele, az Erzsébet híd lábánál található Matild Palace. Ez Magyarországon az első olyan szálloda, amely a Marriott hotellánc The Luxury Collection elnevezésű márkájának képviselője. Az e márka alá sorolt szállodák többsége átalakított történelmi épület.
A Habsburg Klotild főhercegné megrendelésére, Korb Flóris és Giergl Kálmán elképzelései szerint felépült 48 méter magas épületpár déli, Matild-palotaként emlegetett felét az V. kerületi önkormányzat 2014 nyarán adta el a török elnökhöz közeli üzletember-politikus Hasan Özyer magyarországi cégének 2,6 milliárd forintért. A Marriott akkor 2018-as átadással tervezett oda luxusszállót; a fejlesztést a kormány 2016-ban kiemelt beruházássá minősítette.
Később tovább csúszott a hotel átadása, legutóbb tavaly őszi, majd idén tavaszi nyitásról volt szó, de a koronavírus-járvány miatt ezt is el kellett halasztani.
Az épületben 111 vendégszobát és 19 lakosztályt alakítottak ki Dajka Péter és Puhl Antal tervei alapján, a belső terek kialakításáért pedig az MKV Design alapítója, Maria Vafiadis felelt. A palota legkülönlegesebb lakosztálya az ötödik emeleten található háromszintes Crown Tower Suite, amely saját, 48 méteres tornyával egyedülálló Magyarországon. A toronyból 360 fokos panoráma nyílik Budapestre.
A Matild Palota vendéglátóegységeinek kínálatát a világhírű séf, Wolfgang Puck felügyeli. Az étlap a hagyományos magyar konyha remekeit vonultatja fel korszerű recepteken keresztül, amelyeket a régióban elérhető alapanyagok ihlettek.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.