Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A több tízezer négyzetméternyi ipari terület, vagy a másfél milliárdos étterem, esetleg a Balaton-felvidéki villa mind azt bizonyítja, hogy az egykori zenetévés műsorvezető nem tett rossz lóra, amikor a Fidesszel kötötte össze az életét.
A Fejér megyei Rácalmáson terjeszkedik tovább Rákay Philip birodalma – kezdi cikkét a 24.hu, amiben összeszedték a volt zenetévés műsorvezető egyre terebélyesedő ingatlanvagyonát. Rákay neve ugyan mostanában mint kormánypárti megmondóember, illetve minden idők legdrágább magyar filmjének producereként kerül elő, ugyanakkor az elmúlt években jelentős lépéseket tett az oligarchaság felé is. Rácalmáson például egy 42 hektáros ipari terület büszke tulajdonosa lett, a 24-nek azt is elmondta, hogy fejlesztéseket tervez ezen végrehajtani, majd eladná azt.
De nem csak ipari területei vannak Rákaynak, korábban már mi is beszámoltunk róla, hogy éppen árulja a hegymagasi Tarányi-présházat, ahol korábban éttermet üzemeltetett. Az 1780-ban épült házat bárki megveheti potom négymillió euróért.
Néhány kilométerre a présháztól, Badacsonytomajon találjuk a Rákay ingatlanbirodalom következő gyöngyszemét, a Ranolder-villát. Az ingatlanra előbb Tiborcz István vetett szemet, 2017-ben meg is vásárolta, ám menet közben meggondolhatta magát, ugyanis már 2018-ban túladott rajta, a komoly felújításra szoruló villát egy cég vette meg, ami egy másik cég alá sorolta be a 135 millióra taksált ingatlant, ez volt a Ranolder Villa 1864 Kft., amit aztán 2020-ban Rákay felvásárolt.
Nem Tiborcz István cége újítja fel a volt veszprémi püspök balatoni nyaralóját
Orbán Viktor veje túladott a Ranolder-villán, amelyet állapota nem, de a fekvése értékessé teszi.
Jelentős darabja még a kormánypárti médiaszemélyiség ingatlangyűjteményének az a XII. kerületi, Rege utcai villa, amit még a Tarlós István vezette fővárosi önkormányzattól vásárolt meg. Hogy mennyire volt ez a lépés jó üzlet, azt szépen megmutatja, különösen a most elszállt ingatlanárak tükrében, hogy Rákay eredetileg a 226 négyzetméteres épületet a 2400 négyzetméteres telekkel együtt 198 millió forintért vette. Most a villa közelében 220 és 600 millió forint értékben lehet üres telkeket vásárolni.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.