Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Az I. a XII. és V. kerület mellett immár ott van az egymilliósok klubjában a II.. a VI. és a XIII. kerület is. A pesti négyzetmétert a XII. kerületben mérik a legdrágábban, és a XX. kerületben a legolcsóbban.
Budapesten átlagosan 10 százalékkal drágultak az ingatlanok négyzetméterárai tavaly 2022-höz képest – derül ki a Duna House összeállításából. Az árak csak öt kerületben stagnáltak vagy csökkentek kismértékben, de hat kerületben már az egymillió forintot is meghaladják.
Hiába a gazdasági bizonytalanságok, a magas hitelkamatok és az infláció, és hiába csökkent az érdeklődők és a tranzakciók száma 2023-ban a fővárosi ingatlanpiacon, az áremelkedés mégsem maradt el – derül ki a Duna House adataiból.
Míg 2022-ben a fővárosban átlagosan 68 négyzetméteres alapterületű ingatlanok 54,9 millió forintért mentek, és az átlagos négyzetméterár 805 ezer forint volt, tavaly 884 ezer forintra nőtt a négyzetméterár – ez 10 százalékos emelkedés –, míg a lakásvásárlásra fordított összeg 57,3 millió forint volt, ami “csak” 4 százalékos emelkedés, de, közben 65 négyzetméterre csökkent az átlagos lakásméret. A KSH Ingatlanadattár 2022-es adatait vizsgálva magasabb árszint látható, itt az összes fővárosban értékesített ingatlan alapján számított átlagos négyzetméterár 848 ezer forint volt.
Kerületenként azonban jelentős az eltérés. Összesen 12 kerületben emelkedtek legalább 10 százalékkal az árak köztük
Alig 1 százalékot emelkedtek az árak a XIX. kerületben és Újbudán, és stagnált az árszint Budafokon. Van azonban ahol olcsóbb lett az ingatlan:
2022-ben még csak három, 2023-ban már hat kerületben nőttek egymillió forint fölé a négyzetméterárak: a budai I., II., és XII., valamint a pesti V., VI. és a XIII. kerületben. A kategóriában a régi tagok
Az új belépők:
Az egyes ingatlanok ára a fővárosban Csepelen volt a legolcsóbb: átlagosan 34,8 millió forintba került egy átlagos, 57 négyzetméteres otthon. Ha a négyzetméterárat nézzük, akkor a XX. kerület a legolcsóbb: 590 ezer forint. Itt az átlagos 60 négyzetméteres otthonért átlagosan 35,6 millió forintot fizettek ki a vevők.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából. A magukat centristának tartók és a baloldali szavazók körében is biztosan vezet a Tisza Párt.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
A CATL szerint nincs csoportos létszámleépítés, sőt még bővültek is.
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.