szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Rendszeresen írunk olyan tudományos eredményekről, amelyek a pihentetőbb alvás érdekében hasznos tippekkel szolgálnak. Válogattunk az eddigi legfontosabb cikkekből.

Bizonyított tény, hogy igen veszélyes következményekkel jár, ha nem alszik eleget és az éjszaka nem elég pihentető. Az egészségére és munkahelyi teljesítményére egyaránt negatív hatással lehetnek az elrontott éjszakák. Pedig tudományos kutatások bizonyították már, hogy csak néhány dologra kell figyelnie, és minden sokkal jobb lesz. Össze is szedtük legfontosabb írásainkat a témában, hogy az alábbi tippekkel alvási szokásain, ezzel együtt az életén is változtatni tudjon – pozitív irányban.

Íme 5 esti csemege, amitől majd jobban alszik

Japán kutatók kiderítették, hogy melyik az az öt csemege, amelynek fogyasztása után pihentetőbb alvásban lehet részünk.

Káros vagy hasznos a szundi gomb nyomogatása?

A Harvard alvásszakértője szerint mindkettő lehet, de az első ébresztőnél nagyon kell figyelnünk, hogy milyen döntést hozunk.

8 óra alvás is lehet olyan rossz, mint 4, de így nem lesz az

Az alvás életünk egyik legfontosabb és legtöbb idő kitöltő tevékenysége, így nem mindegy, hogyan töltjük. Egy új kutatás azt is kiderítette, hogy mennyire haszontalan is tud lenni a szakemberek által javasolt 8 óra.

AFP

Alig aludt éjszaka? Így újra jól érezheti magát

Egy friss kutatás szerint napközben arra is van ellenszer, ha éjszaka csak két órát tudtunk aludni.

Álmos szokott lenni munkahelyén? Beszélje rá főnökét erre a módszerre

Egy friss német kutatás szerint a munkáltatóknak kellene igazodniuk a dolgozók alvási szokásaikhoz, nem pedig fordítva.

Nem tud elaludni? Lógassa ki lábát a takaró alól

A kánikulában különösen jól jön ez a trükk, de bármikor segít az alvásban: a lábunk és kezünk szabadon hagyása becsapja az agyunkat, és könnyebben elalszunk.

Éjszakánként nem tud elaludni? Próbálja ki ezt az egyszerű módszert

Az elalvás sokszor még akkor sem könnyű, ha fáradtak vagyunk. Ilyenkor mindent bevetünk, hogy végre álom jöjjön a szemünkre, de egy skót kutatás szerint az ellenkezőjét kellene tennünk.

Reggelre kitisztul a feje, ha ebben a pózban alszik

Agyunk anyagcseréje akkor a leghatékonyabb, ha egy bizonyos pózban alszunk éjszaka – legalábbis egy új kutatás szerint.

AFP / DPA / Bernd Thissen

Valami még a kevés alvásnál is sokkal rosszabb

Sokkal kevésbé kapcsol ki az alvás, ha néhány óránként felébred, mintha eleve csak pár órát aludna – derül ki a Sleep című tudományos folyóiratban megjelent friss kutatási eredményből.

Ezért ne aludjon sokáig hétvégente

Hétvégente mindig megengedi magának, hogy később feküdjön le, mint szokott és többet is aludjon, mint amennyit hétköznap? Ennek a szokásnak hosszú távon súlyos következményei lehetnek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!