szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az utóbbi hetekben több szabadkai polgárt is budapesti keltezésű ajánlott levélben értesítettek arról, hogy feljelentésük - amelyet egyébként sose tettek - a budapesti Fővárosi Főügyészségre került - írta csütörtökön a Magyar Szó című újvidéki napilap, amely úgy tudja, hogy a furcsa esetek a decemberi magyarországi népszavazást megelőző kampánnyal hozhatók összefüggésbe.

A szabadkaiak tanácstalanul állnak a levél előtt, mivel ők senki ellen sem tettek följelentést, amiből az következik, hogy valaki visszaélt a nevükkel, illetve aláírásukkal és más adataikkal. A levél a címzetteket arról tájékoztatja, hogy ügyüket, amelyben - írja a feladó - feljelentést tettek, nem a Legfőbb Ügyészségen, hanem a Fővárosi Főügyészségen tárgyalják majd.

Akik a leveleket átvették, azt mondták a lapnak, úgy látták, hogy elég hosszú volt a címzettek listája. A Magyar Szó többeket megkérdezett a címzettek közül, s mindannyian értetlenül állnak a dolog előtt. Többen ráadásul olyan címre kapták a leveleket, amelyen már évek óta nem laknak.

A lap, mint írja, utánanézett az ügynek Budapesten a Legfőbb Ügyészségen, ahol azt mondták, hogy a szóban forgó feljelentés a kettős állampolgárságra vonatkozó magyarországi népszavazás előtti kampánnyal kapcsolatos. "Az ügyészségen arra a kérdésre, hogyan kaphattak levelet ettől az intézménytől olyan emberek, akik senki ellen nem tettek feljelentést, azt a választ kaptuk: az ügyészségnek nem feladata ellenőrizni az ott feltüntetett neveket, címeket" - áll a Magyar Szóban, amely szerint hozzátették: "elképzelhető, hogy valamilyen aláírásgyűjtésből származó adatokról van szó, a Legfőbb Ügyészségnek azonban erről nincsenek információi".

A Magyar Szó szerint az ügyészség illetékesei "őszintén meglepődtek, amikor tájékoztatták őket, hogy olyanok is kaptak értesítést, akik nem tettek semmilyen feljelentést senki ellen".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sorkövető Itthon

Népszavazás: a népfelség elve a gyakorlatban

Szemlédi András nagybátyja, Kiss Géza nyugdíjas matematikatanár 1957 márciusa, a sorsjáték bevezetése óta minden héten két szelvénnyel lottózik. Számításaival bizonyítja, bizonyosan kellett lennie legalább egy öttalálatosának. Kiss ezért az utóbbi húsz év sorshúzásainak ellenőrzését kéri a bíróságtól.

MTI Itthon

ORTT: Hajós András nem tette nevetségessé a népszavazást

Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) Panaszbizottsága elutasította Balogh László független országgyűlési képviselő azon panaszát, amely szerint a Magyar Televízió 2004. december 5-én sugárzott A szólás szabadsága című műsorában a tudósító magatartásával nevetségessé tette a népszavazás intézményét.