szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az elmúlt 24 órában sehol nem hullott számottevő csapadék, de a magyarországi folyók védvonalain összesen 2.686 kilométer, Budapesten pedig 84 kilométer hosszon van készültség.

A kormány veszélyhelyzetre tekintettel kiadott rendelete alapján április 3-tól a Duna Komárom és Tass közötti szakaszán, valamint az Ipoly torkolati szakaszán mintegy 158 kilométer hosszon van érvényben rendkívüli védekezési fokozat, illetve Budapesten 84 kilométer hosszon.

Megszűnt viszont a készültség a Dunába torkolló folyók közül a Rábca mentén és a Szamos felső szakaszán, valamint Nagymaroson és Sárospatakon - a csökkenő árvízveszélynek köszönhetően - megkezdődött az árvízi védekezésben segítséget nyújtó honvédségi erők visszarendelése. Szegednél viszont hosszan tartó, 900 centiméter feletti árhullámra készülnek a vízügyi szakemberek.

A Duna reggel 6 órakor Nagybajcsnál 481 centiméter, Nagymarosnál 518 centiméter, Paksnál 796 centiméter, Bajánál 935 centiméter, Mohácsnál pedig 929 centiméterrel tetőzött.

A Tisza Tokajnál 891 centiméter, Csongrád és a déli országhatár között is megközelítik a vízszintek a harmadfokú készültség elrendelésére mértékadó vízszinteket: Szegednél a folyó 836 centiméteren tetőzik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Lassú apadás a Dunán és a Felső-Tiszán

A magyarországi folyókon összesen 2878 kilométer hosszon folynak árvízvédelmi munkálatok, a legmagasabb, harmadfokú készültség 1397 kilométeren van érvényben.

MTI Itthon

Az árvízi védekezésre eddig 3,9 milliárd forintot fordítottak

Eddig mintegy 3,9 milliárd forintot fordítottak az árvízvédelmi munkálatokra, míg a védművekben, az épületekben és az egyéb infrastruktúrában keletkezett károk felmérése csak a víz levonulása után kezdődhet meg – mondta el Varga Miklós, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium helyettes államtitkára.