szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Több ezer efedrint tartalmazó és több száz extasy tablettát értékesített az a szerb állampolgárságú szegedi férfi, akit jogerősen hat év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla.

Az ítélet szerint az orvos végzettségű, 34 esztendős Susnjar Krisztián 2003 decemberében Szeged egyik bevásárlóközpontjának parkolójában 376 darab extasy tablettát adott el egy nyíregyházi férfinak.

Egy hónappal később a rendőrség egy igazoltatás során megtalált egy olyan reklámtáskát, amelyben 6.015 darab efedrint tartalmazó tabletta volt, melyeket a vádlott Szerbia és Montenegróból hozott be értékesítési céllal. Az igazoltatást követően a férfi szegedi lakásán tartott házkutatás során 316,2 gramm kokaintartalmú port és pasztát, 554 darab extasy tablettát és 3,4 gramm efedrint tartalmazó port foglaltak le.

Susnjar Krisztián még ugyanebben a hónapban 5.000 darab efedrint tartalmazó tablettát adott át egy férfinak Nyíregyházán egy étterem parkolójában.

A táblabíróság jelentős mennyiségű kábítószer forgalomba hozatalával elkövetett kábítószerrel visszaélés és jelentős mennyiségű kábítószer tartásával elkövetett kábítószerrel visszaélés bűntettében mondta ki bűnösnek Susnjar Krisztiánt, s ezért halmazati büntetésként hat év fegyházra ítélte.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

TASZ: az alkalmi drogozó nem rossz dolgozó

A szúrópróbaszerű drogtesztek hatékonyabbá és termelékenyebbé teszik-e a vállalatok működését? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet tanulmánya.

MTI Itthon

Megcsípték a mohácsi drogdealert

Mintegy huszonöt millió forint értékű kábítószerrel a birtokában elfogta a rendőrség azt a drogkereskedőt, akinek mohácsi háza kertjében korábban már tízmillió forint értékű drogot találtak; a férfi a letartóztatása előtt öngyilkosságot kísérelt meg.

MTI Jobline

A drogtesztet használó cégek teljesítménye romlik

Vajon valóban jellemző-e, hogy a drogokat fogyasztó alkalmazottak rendszeresen késnek a munkahelyükről, gyakrabban vesznek ki betegszabadságot és rosszabbul teljesítenek, mint a drogokat nem használó munkatársaik? És még ha így is lenne, vajon a szúrópróbaszerű drogtesztek hatékonyabbá és termelékenyebbé teszik-e a vállalatok működését? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet Munkahelyi drogtesztek: a türelmetlenség nem kifizetődő címmel megjelent tanulmánya.