szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A liberálisoknak - kiszivárgott hírek szerint - sikerült megszerezni a kampányuk leghangsúlyosabb elemét alkotó egészségügy irányítását. A hvg.hu információja szerint a tárca élére Gyurcsány Mihályi Pétert nevezi ki.

Annak ellenére, hogy korábban Molnár Lajos és Kóka Jánost nevét emlegették az egészségügyi tárca lehetséges várományosaként, a hvg.hu információja szerint Mihályi Péter kapja a második Gyurcsány-kormány egészségügyi tárcáját.  A liberálisok megszerezték az egészségügy irányítását, igaz, cserébe el kell fogadniuk, hogy nem valósul meg – legalábbis egyelőre – a párt által preferált több-biztosítós modell. Az alku részeként az SZDSZ feladja az oktatás irányítását, Magyar Bálintot Hiller István váltaná fel a bársonyszékben.

Mihályi Péter, Bokros Lajossal és Csillag Istvánnal nemrég az Élet és Irodalomban "utolsó lehetőségként" vázolta fel  azokat a reformelképzeléseket, amelyeknek bevezetése nem tűr halasztást. Többek között javasolták egy mindenki számára kötelező, havonta fizetendő ötezer forintos egészségügyi hozzájárulás (eho) visszahozatalát.  A nyugdíjasok a tizenharmadik havi juttatás visszaforgatásából fedeznék az évi 60 ezer forintot kitevő alapdíjat. 

Mihályi Péter a Horn-kormány idején pénzügyminisztériumi államtitkár volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Különbségek az MSZP és az SZDSZ egészségügyi programja között

A koalíciós egyeztetések egyik fontos pontja az egészségügy, e társadalmi kérdést mindkét párt központi elemként kezelte a kampányban, de számos ponton eltérő megoldási javaslatokat fogalmaztak meg. Kérdés, hogy a készülő kormányprogramba mely javaslatok kerülnek majd be.

HVG Plázs

Reformra váró egészségügy

Tarthatatlan az egészségügy állapota - csupán ebben értenek egyet a pártok szakértői, akik azonban az általuk szorgalmazott reformoknak csak az alapelveit villantják fel. Pedig egy minap megjelent tanulmány szerint az ország egészségi állapota rosszabb, mint az a fejlettségi mutatókból következne.