szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Felmentő ítéletet hozott a Fővárosi Bíróság a Princz Gábor és társai ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, 34,6 milliárd forintos hűtlen kezelés miatt indult büntetőügyben.

© Bánkuti András
A bíróság nem jogerős ítéletében Princz Gábort az ellene emelt másik, 121 millió forintos, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés vádja alól is felmentette.

A pénzintézet korábbi elnök-vezérigazgatóját és további hat, egykori vezető beosztású munkatársát azzal vádolták, hogy 1995 és 1997 között szándékosan megszegték törvényi kötelezettségeiket, hibás üzletpolitikát folytattak, sorozatosan megtévesztették a bank tulajdonosait és a bankfelügyeletet, nem képeztek céltartalékot, és prosperáló bank látszatát keltették.

Az ügyész korábban felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott a vádlottakra. Perbeszédében nyomatékos enyhítő körülményként említette a jelentős időmúlást, és azt, hogy a bűncselekmények elkövetése óta egy évtized telt el, továbbá a vádlottak büntetlen előéletét.

Princz Gábor ügyvédje, Bárándy Péter védőbeszédében felmentést indítványozott. Szerinte a vagyoni hátrány megállapíthatatlan, és álláspontja szerint szabálysértés nem történt. A vád fő hibájának azt nevezte, hogy az nem ügyletekhez, hanem üzletmenethez, üzletpolitikához kötött.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hét nap

AZ ÜGYÉSZ PRINCZRŐL

Felfüggesztett börtönt és pénzbüntetést kért az ügyész a 36 milliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolt Princz Gábor...

Itthon

Vádemelés Princz Gábor és társai ellen, illetve a Concordia Rt. ügyében

Vádat emeltek Princz Gábor, a Postabank volt elnök-vezérigazgatója és a bank hat más egykori vezetője ellen, összesen 36,1 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt. Vádemelés történt Simon László, Korompai Nikolett és 13 társa ellen a Concordia Rt., illetve a GMS 96 Kft. ügyében is, összesen 160 millió forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt.

Itthon

Princz: az állami szervek mindenről tudtak

Az állami szervek jól ismerték a Postabank helyzetét, a Pénzügyminisztérium, a Magyar Nemzeti Bank, az Állami Bankfelügyelet rendszeres napi, heti jelentéseket kapott, mégsem kifogásolta az állami tulajdonú pénzintézet működését több mint fél évtizeden át.