szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Alkotmánybírósághoz fordul a Magyar Orvosi Kamara (MOK), mert az Egészségügyi Minisztérium kihagyta a bizonyos jogszabályok előzetes véleményezéséből - közölte a kamarai elnök csütörtöki sajtótájékoztatóján.

"Minden, az egészségüggyel összefüggő jogszabályt és joganyagot a Magyar Orvosi Kamarának és más köztestületeknek is (...) véleményezni kell. Ez (...) elmaradt" – fogalmazott Éger István. Elmondta, hogy amikor szóvá tették meg nem valósult konzultációt, a szaktárcától azt a választ kapták, hogy nem szakmai joganyag készül, hanem gazdasági, így a kamara nem érintett.

A testület ezért az Alkotmánybírósághoz fordul, mert véleménye szerint a szaktárca jogsértő módon járt el a kamarával és a többi érdekképviselettel szemben. Kifogásaikat levélben megírták Gyurcsány Ferenc kormányfőnek is. Éger István a sajtótájékoztatón elmondta, külön levélben biztosították a miniszterelnököt a kamara együttműködési és közreműködési szándékáról az ágazatban végrehajtandó átalakítás kapcsán.

E levél szerint, melynek pontokba szedett kivonatát az újságírók is megismerhették, a kamara egyetért az ágazat átalakításával, de – mint azt Éger István elmondta – a reform egyes részeinél elengedhetetlen a várható hatások elemzése, az átalakítás során felszabaduló források ágazatban tartása, a működő tőke megfelelő jogi szabályozása, valamint a döntéshozatal során a közgazdasági és a humán szemlélet közti egyensúly megőrzése.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Plázs

Évközi megszorítások az egészségügyben

Ha az orvos nem foglalkozik átlagosan legalább öt percig a pácienseivel, nem fizet az egészségbiztosító, egy kórházi ágyra pedig naponta csak egy beteget lehet "elszámolni" - ilyen és ehhez hasonló előírásokkal indul harcba a túlköltekezés ellen az egészségügyi tárca.

hvg.hu Itthon

Kinek jó a vizitdíj?

Míg Szlovákiában a vizitdíj eltörléséről döntöttek, nálunk ma bejelentették, hogy társadalmi vitára bocsátják a kérdést. Gyurcsány Ferenc és Molnár Lajos már többször jelezték, hogy támogatják a díj bevezetését, de a kritikákra még kevés válasz érkezett. Sokak szerint nem lehet a hálapénz alternatívája, illetve távol tartja majd a szegényebbeket és betegebbeket az orvosi rendelőktől.

Itthon

Az egészségügyi reformok mellett a többség

Az emberek több mint kétharmada szerint nem lehet tovább halogatni az átfogó reformokat az egészségügy területén - derül ki a Marketing Centrum kutatásából. 45 százalékuk egyetért azzal, hogy az egészségügyi ellátás színvonala csak akkor fog javulni, ha több egymással versengő biztosító közül választhatunk, és csupán 33 százalékuk van az ellenkező véleményen.

MTI Itthon

Húsz orvos nem dolgozott az egerszegi kórházban

Szinte csak sürgősségi ellátást végzett a zalaegerszegi kórház, miután húsz orvos nem volt hajlandó aláírni a vezetés által felkínált új munkaszerződéseket, miután lejárt a színlelt szerződések felszámolására adott moratórium.

Plázs

Több-biztosítós egészségügyi modellek

Európa számos országában több egészségbiztosító közül választhatnak az állampolgárok. De az idehaza liberális mintának tekintett holland, az osztrák, a cseh és a német egészségbiztosítási rendszer is állandó kiigazításra szorul.

MTI Itthon

Veszprémi orvosok 15 millióval csapták be az OEP-et

Csalás büntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt nyújtott be vádiratot a bírósághoz négy várpalotai orvossal szemben a Veszprém Városi Ügyészség. Valótlan tartalmú kórházi dokumentációk kiállításával az orvosok 15 millió 500 ezer forint kárt okoztak az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (OEP) - tájékoztatott a veszprémi ügyészség szóvivője.