szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A biztosítási rendszer átalakításáról szóló elvi döntést március végéig meg kellene hozni, hogy 2008-tól életbe léphessen a több-biztosítós modell - közölte az SZDSZ elnöke a párt parlamenti frakciójának kétnapos üléséről tartott csütörtöki tatai sajtótájékoztatón.

Ebben az esetben még ezen az ülésszakon benyújthatnák a törvényjavaslatot, legkésőbb az őszi ülésszak elején ellehetne fogadni, így kellő felkészülési idő maradna a január 1-i vagy március 1-i hatályba léptetésre – mondta Kuncze Gábor. "Ha most elhúzzuk, akkor a ciklus második felében már ilyen bátor döntés meghozatalára a politika nem lesz képes és akkor lehet, hogy végleg elszalasztjuk a lehetőséget" - fogalmazott. Szakmai szintű egyeztetés zajlik, ő maga az utóbbi másfél hónapban olyan politikai egyeztetésen nem vett részt, amelynek ez lett volna a témája – tette hozzá.

A pártelnök közölte, hogy a frakció továbbra is határozottan kiáll Molnár Lajos és az egészségügyi tárca tevékenysége mellett, mert látják azokat a sokszor elvek nélküli támadásokat, amelyek többnyire nem a betegekről, hanem parciális érdekekről szólnak. Kitért arra, hogy a háziorvosi rendszer finanszírozásában a változás feltehetően pozitív lesz, és nem igaz, hogy a praxisoknak kevesebb pénzt utalnának. Számításaik szerint a háziorvosoknál maradó vizitdíjból havonta átlagosan mintegy 150 ezer forint többletbevétel származik, amely a jelenlegi finanszírozásuknak 20-25 százaléka - közölte.

Beszélt arról is, hogy jelentős, egészséges folyamatokat látnak a gyógyszerpiacon, sokan mondják, hogy tényleg kevesebbet fizetnek a gyógyszerért, népszerű a patikákon kívüli gyógyszerárusítás, és várható, hogy a kör gyorsan fog bővülni, illetve patikanyitásokra is beadtak engedélyezési kérelmeket.

A gyógyszergyártókat, kereskedőket ért zsarolásokról szóló hírekkel kapcsolatban elmondta: ezeket a reformtiltakozás hulladékának tekintik.

Kuncze Gábor szintén elmondta, hogy az SZDSZ minél előbb rendezné a párt-, és kampányfinanszírozás kérdését is. Ha nem lehet a parlament házbizottságában megegyezni az erről szóló, már benyújtott törvényjavaslat napirendre vételében, akkor a liberális párt akár egy hónapon belül képes benyújtani egy új javaslatot, amely keményebb szabályozást tartalmaz. Ebben minden politikai párt érdekelt, ezzel tudnának példát mutatni az ország egészének, és ez lehetne egy kiindulópontja egy nagyon határozott, kemény korrupcióellenes fellépésnek.

Az aktualitásokról szólva kitért arra, hogy a kordonbontással a Fidesz vezetői tematizálni kívánták a közéletet, mivel azonban nem mozgatták meg a várt tömeget, most verbális kordonbontást folytatnak. Megismételte, hogy az SZDSZ tiszteletben tartja és nem kérdőjelezi meg a Gönczöl-bizottság jelentését, megfontolandónak tartja javaslatait.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Kuncze nyílt levélben fordult az Európai Néppárt elnökéhez

Kuncze Gábor levélben kérte az Európai Néppárt elnökét, vesse latba befolyását Orbán Viktornál, hogy a Fidesz elnöke az Országgyűlésben politizáljon, őszintén tárja a magyar választók elé a Fidesz elképzeléseit, és nyújtson az ország számára modern kereszténydemokrata alternatívát.

MTI Itthon

Kuncze ingatlanadót ígér idénre

2007 a reformok, illetve a szembenállás mellett a politikai párbeszéd éve lesz, és a törvényhozás talán képes lesz arra, hogy erősebben nyisson a civil társadalom felé – mondta az SZDSZ elnöke.

MTI Itthon

Kuncze a választási csalásról: kiszúrtam a luftballont

Szó sincs arról, hogy olyan mértékű létszámnövekedés lenne a Baranya megyei SZDSZ-ben, amely befolyásolhatná az elnökválasztást - mondta a liberális párt elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján, és egyúttal visszautasította az erről szóló vádakat.

MTI Itthon

Kuncze: a kijózanodás költségvetése a 2007-es

Az SZDSZ a józan politikára történő áttérés eszközének tekinti a jövő évi költségvetést - mondta a kisebbik kormánypárt elnöke a 2007-es büdzsé parlamenti vitájában csütörtökön.

Itthon

Kuncze után, de nem szabadon

Távozik az SZDSZ éléről Kuncze Gábor. A párt válságos helyzetben van, beszorítva és meggyengülve. Fodor Gábor és Kóka János mégis vállalná.