szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Visszautasította a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) azt a szombati Magyar Nemzetben megjelent információt, hogy zaklatták volna a lap újságíróját.

„Művelet: újságírókat zaklat az NBH" címmel közölt cikkében a Magyar Nemzet azt írja: „A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) munkatársai jelentek meg lapunk újságírójánál azt követően, hogy kollégájával Lesencefalun, Szilvásy György kancelláriaminiszter nagyszabású építkezésén járt. Demeter Ervin (Fidesz) szerint a diktatúrákra jellemző, hogy a miniszter személyes ügyeinek takargatására használja a titkosszolgálatokat. Az NBH lényegében azt állítja, bűnmegelőzési szándékból keresték meg kollégánkat.”

Ugyanakkor az NBH közleménye szerint nem volt művelet, nem volt zaklatás, és a titkosszolgálat munkatársai, illetve az újságíró között sem hangzott el olyan párbeszéd, amelyet a napilap idézett.

Az NBH azt közölte: a nemzetbiztonsági védelem alatt álló miniszter nem tudott a Magyar Nemzet munkatársainak várható látogatásáról. Utólag jelezte a személyére vonatkozó helyszíni adatgyűjtést az NBH-nak. Jelezte azt is, hogy a látogatók, helybeliek közlése szerint, érdeklődtek az iránt is, milyen időközökben, kiknek a társaságában jelenik meg a községben, kikkel érintkezik.

Az NBH-nál egyebek közt számításba vették, hogy a lap két munkatársának látogatását követően röviddel betörtek a helyi polgármesteri hivatalba, továbbá azt is, hogy az adott időszakban voltak esetek, amikor illetéktelenek újságírókként fellépve kísérelték meg bűncselekmények elkövetését.

A látogatás célja a Magyar Nemzet munkatársánál az volt, hogy az ilyen esetben kötelező vizsgálatot, a tisztázás megtörténtével, megnyugtatóan lezárják – közölte az NBH.

A Magyar Nemzet azt írja: az újságírók a kormánytagok vagyonosodását vizsgálva jutottak el Lesencefaluba, ahol Szilvásy György „hatalmas építkezésbe kezdett”. Ezután az egyik újságíró lakásán megjelentek az NBH munkatársai és „határozott kérdéseket tettek fel arról, hogy ő és társa mit keresett a Veszprém megyei zsákfaluban”.

„Amikor kollégánk egyértelművé tette, hogy a Magyar Nemzet munkatársaként jártak a településen, és a továbbiakban semmilyen információval nem kíván szolgálni, a két férfi arról érdeklődött, hogy mennyire biztos az állása a Magyar Nemzetnél. (A kolléga állása biztos – a főszerk.)” – olvasható a napilapban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

NBH: itthon sincs kevesebb kém, mint máshol

Arányosan a Magyar Köztársaságban sem tevékenykedik kevesebb ellenérdekelt hírszerző, mint olyan szövetséges országokban, ahol ez a jelenség - például a kiutasítások kapcsán - médianyilvánosságot kapott - olvasható a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) tavalyi tevékenységét értékelő évkönyvben.

MTI Itthon

NBH: Magyarország nem lett veszélyesebb hely

A muszlimokat sértő és pejoratív "iszlám terrorizmus" helyett az "iszlámra hivatkozó terrorizmus" kifejezést honosítaná meg a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) - derül ki a hivatal elmúlt évi tevékenységét értékelő évkönyvből.

MTI Itthon

Fidesz: politikai manipuláció az NBH-ban

A Fidesz álláspontja szerint politikai szempontok befolyásolják a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) tevékenységét, ezért annak vezetőjét, Galambos Lajost alkalmatlannak tartják posztja betöltésére - erről Kövér László és Demeter Ervin, az Orbán-kormány egykori titokminiszterei beszéltek sajtótájékoztatón. Az NBH szerint politikamentesen végzik dolgukat.

hvg.hu Itthon

Kétezer radikális magyar az NBH látókörében

Tíz-húsz radikális szervezet, s azon belül mintegy kétezer magyar állampolgár van a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) látókörében – mondta el egy televíziós interjúban Galambos Lajos, az NBH főigazgatója. A hvg.hu információi szerint a szélsőséges csoportok tavaszra tervezett, összehangolt rendzavaró akcióit telefonlehallgatási jegyzőkönyvek és operatív jelentések is igazolják. Ezekbe a dokumentumokat három országgyűlési biztos is betekinthetett.

Itthon

Szélsőséges muszlimokat szorított ki az országból az NBH?

Több olyan, a Közel-Keletről származó külföldi állampolgárt sikerült kiszorítania tavaly a Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH), aki a szélsőséges iszlám nézetek terjesztése miatt biztonsági kockázatot jelentett Magyarországnak - állítja évkönyvében az NBH.