szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Találkozón járt Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő miniszternél a június 22-én megvert újságírónő, Kármán Irén, hogy megtudja, kik hallgatták le a telefonját a megveretése előtt három hónapon át. A miniszter úgy tájékoztatta Kármánt, hogy az NBH nem.

Kármán Irén a hvg.hu-nak a beszélgetést követően elmondta, kormányzati körökből úgy tájékoztatták, hogy a telefonját a megveretése előtt több hónapon át, pontosan áprilistól lehallgatták. „Arra voltam kíváncsi, hogy az NBH volt-e, aki ezt megtette, ezért kértem Szilvásy Györgytől egy találkozót. A miniszter szerda délután fogadott, és elmondta: nem a titkosszolgálat hallgatta le a telefonbeszélgetéseimet.” - közölte Kármán.

Az újságíró azt is hozzátette, hogy csütörtökön reggel a Nemzeti Nyomozó Irodánál kezdi a napját, hogy a megveretése előtt történt telefonlehallgatásokkal kiegészítse a vallomását. „Ezzel szeretném erősíteni az igazamat, azt, hogy nem magánéleti szál áll a megveretésem hátterében, amire a rendőrség fókuszál. És ami egyébként a személyemre nézve teljesen lealacsonyító.” - nyilatkozta lapunknak Kármán Irén.

Ismert, Kármán Irén bántalmazása kapcsán a Nemzeti Nyomozó Iroda július 4-i sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy bár a nőt valóban megverték, de nem ott és nem úgy, ahogyan azt állítja. Kármán Irén továbbra is visszautasítja az "önveretés" vagy a "megrendezett bántalmazás" verzióját.

A Szilvásyval való egyórás találkozót követően az újságírónő azt is elmondta, szóba került a titkosított olajakták megnyitása is, ám arról ő nem nyilatkozhat, hogy a miniszter ennek kapcsán mit mondott. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Népszabadság Online Itthon

Kényszervallatás Kármán Irén bántalmazása ügyében?

Kényszervallatás gyanújával rendelt el nyomozást a Budapesti Nyomozó Ügyészség ismeretlen tettesek ellen, mert az elrabolt és bántalmazott újságírónő, Kármán Irén fiát állítólag atrocitások érték a kihallgatása során - írta pénteken a Népszabadság a Fővárosi Főügyészség szóvivőjére hivatkozva.

Vélemény

Kármán: „Tamás nem az informátorom volt”

A Nemzeti Nyomozó Iroda bizonyítékokra hivatkozik, és azt állítja, hogy Kármán Irént nem ott, nem akkor és nem úgy bántalmazták, ahogy korábban vallomásában elmondta. Interjúnk a riporternővel még e megdöbbentő bejelentés előtt született, de már ebben fény derül arra a sajátos kapcsolatrendszerre, amely Kármán Irén körül létrejött.

Csikász Brigitta Itthon

Kármán Irén: a szakértő jelentése az én állításaimat erősíti

Nem kötözhette meg magát az első szakértői jelentés szerint Kármán Irén, akinek megveretéséről a rendőrség illetékese néhány héttel ezelőtt azt mondta, hogy úgy és olyan körülmények között, mint azt az újságíró állította, biztosan nem történt meg.

MTI Itthon

Kihallgatják Kármán Irént

Megkezdte Kármán Irén újságíró kihallgatását a Budapesti Rendőr-főkapitányság -mondta Unger Pál sajtóügyeletes

Itthon

Tasnádi mellett tűnt fel Kármán Irén szerzőtársa

Maga Kármán Irén vetette fel, hogy megveretése kapcsolatban állhat az egykori Cattani-csoportról szóló filmje készítésével. A hvg.hu forrásai kételkednek ebben. Az 1991-ben létrejött bűnüldöző csoportról Kármánnak ugyanis elsősorban Labancz Ferenc szolgáltatott adatokat, így az újságíró aligha juthatott a maffiakörök érdekeit sértő információkhoz.

hvg.hu Itthon

Visszavonták a nyomravezetői díjat Kármán Irén ügyében

Valószínűleg hamarosan megszünteti a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a Kármán Irén újságíró bántalmazása kapcsán indított eljárást. Erre utalhat az, hogy visszavonták a korábban kitűzött ötmillió forintos nyomravezetői díjat.

Vélemény

Kármán-ügy: olajfolt a sajtóetikán?

Függetlenül attól, hogy konkrétan miféle motivációtól vezérelten bántalmazták Kármán Irént, a dolog természetszerűleg elítélendő, és büntetőjogi szankcióért kiált. Amit nem befolyásolhat, hogy az illető újságíró szakmája gyakorlása vagy esetleg más ok miatt vált erőszak áldozatává. (Bár egyes orgánumok már ezt is kétségbe vonják). A sajnálatos történésnek létezik médiaetikai dimenziója is.

Hét nap

A Kármán-ügy

A Nemzeti Nyomozóiroda megszüntette a személyes szabadság megsértése miatt indított büntetőeljárást a Kármán Irén...