Nevet vált a Metro hírújság

Nevet vált a Metro hírújság, csütörtöktől Metropol néven jelenik meg - közölte a lap szerdán.

  • MTI MTI
Nevet vált a Metro hírújság

A közlemény szerint a lépésről azt követően döntöttek, hogy a Legfelsőbb Bíróság jogerős döntést hozott az azonos nevű nagykereskedelmi lánc tulajdonosa által indított perben. "Magyarországon sokan még mindig a földalatti közlekedési eszköz nevére asszociáltak a Metróról, ezért már többször terveztük a névváltoztatást" - idézték Hivatal Pétert, a kiadó vezérigazgatóját. Hivatal Péter hangsúlyozta, hogy a változás csak a lap elnevezését érinti, a tartalomra, a megjelenésre, a terjesztési vagy hirdetési területre nincs hatással.

A közleményben utaltak arra: a Metro újságnak hétköznap 70 napi kiadása jelenik meg Európa, Észak- és Dél-Amerika, valamint Ázsia 100 nagyvárosában, különböző nevekkel. A lap Budapesten és 23 nagyvárosban összesen 340 ezer példányban jelenik meg. A Népszabadság június közepén közölte: jogerős magyar bírósági ítélet született arról, hogy a Metro szóvédjegy az áruházlánc kizárólagos tulajdona, ezért az ingyenes lapok nem használhatják ezt az elnevezést.
 

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.