szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Holnaptól a HospInvest működtetheti az egri kórházat. A cég működése botrányok sorozata, minden esetben tetten érhető egy nagyon erős szocialista háttér, hátszél, ami segíti a vállalat gátlástalan előrenyomulását - véli Pesti Imre fideszes képviselő.

MSZP: csípőből
A szocialista Kökény Mihály képtelen feltételezésnek nevezte az elmondottakat, és szerinte az ügy a szocialista vezetésű Heves megyei önkormányzat ellehetetlenítésére irányul. Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának elnöke hangsúlyozta: a HospInvest nemzetközi cég, amelynek az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank 30 százalékban tulajdonosa. Szerinte a befektetők bizalmának aláásását célozzák az olyan kijelentések, hogy a cég mögött nagyon erős a szocialista háttér. Kökény nem hiszi, hogy egy gyakorlatilag európai intézmény politikai alapon dönti el, mibe fektet be. A magyar egészségügyben számos magáncég működik fideszes városokban is, és az ott dolgozó szocialisták mégsem mondanak olyanokat, hogy ilyen hátterű, meg olyan hátterű a cég. Kökény szerint semmivel sem lehet igazolni azt a kijelentést, miszerint a profit sokkal fontosabb a szocialista egészségpolitikusok számára, mint az emberek egészsége. Az egri kórház nincs jó állapotban, a megyei önkormányzatnak nincs pénze arra, hogy a működéshez nélkülözhetetlen fejlesztéseket megvalósítsa, ezért van szükség a HospInvestre.
Ami az egri Markhot Ferenc kórházban történt és történik a működésbe adással kapcsolatban, az kísértetiesen hasonlít mindahhoz, ami az országban, illetve a fővárosban történik - fogalmazott az ellenzéki képviselő. Az egri kórház ügye is a szocialisták valódi arcát tükrözi.

Pesti Imre szerint az egri kórház működésének átadása egy magáncégnek mutatja, hogy a profit sokkal fontosabb a szocialista egészségpolitikusok számára, mint az emberek egészsége. Kitért arra, hogy Egerben egy olyan cég nyerte el a működtetésre kiírt pályázatot, amely - mint kiemelte - bírósági döntés szerint érvénytelenül pályázott.

A Fidesz országgyűlési képviselője szerint a HospInvest konszolidált mérlegéből egyértelműen látszik, hogy az ígért hatmilliárd forintos fejlesztést nem tudja teljesíteni. Arra azonban nem tért ki bővebben, hogy ezt miből látja. Mint mondta, ahol eddig üzemeltetőként megjelent a HospInvest, sehol sem tudta teljesíteni a vállalt kötelezettségeket. Ez igaz Hatvanban, de Kiskunhalason is, hiszen mindkét esetben szerződést kellett módosítani, miután a vállalt fejlesztéseknek töredékét sem valósította meg az üzemeltető - jelentette ki Pesti.

Állítása szerint a HospInvest vállalatcsoport cégeinek jelentős része fizetésképtelen, és velük szemben jelenleg is eljárást folytat az adóhivatal. Néhány napja már a HospInvest Zrt. is az APEH-adósok listáján szerepel, és emiatt az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) nem köthetett volna szerződést a céggel. Ennek ellenére az OEP megkötötte a szerződést.

Mint elhangzott, a HospInvest jelenleg 3,8 milliárd forintos működési hiányt halmozott fel, az előző évhez képest 3,7 milliárd forinttal nőtt a cég adóssága, elvesztette jegyzett tőkéjét, szállítói tartozásai meghaladják a 3,4 milliárd forintot. A fideszes politikus tájékoztatása szerint a társaság már tavaly a csőd szélén állt, és akkor egy milliárdos hitel mentette meg.

Pesti arra is kitért, hogy a Fővárosi Főügyészség vizsgálatot kezdett a cégcsoport helyzetének feltárásáért, és a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik, hiszen Heves megyében fennáll a monopólium létrejöttének veszélye.

A szocialista vezetésű hevesi megyegyűlés március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a HospInvest működtetheti az egri kórházat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Az Egri Kórházvédő Bizottság azzal vádolja a HospInvestet, hogy személyzet hiányában csak "virtuális kórházat" működtethet, ugyanis 120 orvos és 500 szakdolgozó nem írta alá új munkaszerződését. A cég ezt cáfolta.

A Heves megyei önkormányzat pénteken hozott végleges döntést arról, hogy november elsejétől a HospInvest működteti az egri kórházat. A Fidesz arra szólította fel a megyei önkormányzatot, hogy pénteki ülésén állítsa le a kórház privatizációját.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Folytatódik a sztrájk a HospInvest ellen

Folytatódott a határozatlan ideig tartó sztrájk kedden reggel 7 órakor az egri kórházban. Az intézményben működő szakszervezetek azt követelik, hogy a Heves megyei közgyűlés bontsa fel az intézmény működtetéséről szóló, a HospInvest Zrt.-vel kötött szerződést.

Cégvilág

Kettévált a Hospinvest Zrt.

A kiskunhalasi és a körmendi városi kórház működtetésének átvállalásával országos figyelmet kapott, 20 millió forint...

MTI Itthon

Egri kórház: most a HospInvest tett feljelentést

Okirattal visszaélés vétsége miatt feljelentést tett a HospInvest Zrt. – jelentette be a cég alelnöke. A magyarázat: többen begyűjtik a dolgozóktól a személyre szóló munkaszerződéseket.

MTI Itthon

A HospInvest most már biztosan átveszi az egri kórházat

Megvan a szükséges dolgozói létszám, így már biztosan átveszi az egri kórház működtetését a HospInvest Zrt. – jelentették be a kórház üzemeltetését elnyert társaság vezetői. A "kórházvédők" szerint ennek fele sem igaz.

Hét nap gazdaság

Küzd a Hospinvest

A Heves Megyei Bíróság jogerős ítélete semmisnek nyilvánította a megyei önkormányzatnak az egri Markhot Ferenc Kórház...

MTI Itthon

Érvénytelen a HospInvest pályázata

A HospInvest pályázati dokumentációjához csatolt banki igazolás nem felelt meg a kiírásban foglaltaknak - indokolta az ítéletet a bírónő a Heves Megyei Bíróságon.

hvg.hu Itthon

TEVA: van ügy - HospInvest: nincs ügy

Továbbra is cáfolja a HospInvest, hogy a cég ellen felszámolási eljárás lenne folyamatban. Azt elismerték, a TEVA Magyarország Zrt. jelezte nekik, hogy kezdeményezni fogja ezt, ám ennél több nem történt. A TEVA a hvg.hu-nak adott közleményében fenntartja állításait, s újabb felszámolási eljárás kezdeményezését helyezi kilátásba.