szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A frakció a múlt pénteken szólította fel először a megyei önkormányzat fideszes vezetőjét, Szűcs Lajost arra, hogy mielőbb hívja össze a közgyűlést az előző napon életbe léptetett menzastop ügyében.

Ismét a Pest megyei közgyűlés összehívását kezdeményezik a testület MSZP-s tagjai a közétkeztetésben kialakult patthelyzetre, illetve a közgyűlés elnökének "be nem váltott ígéretére" hivatkozva - áll abban a közleményben, amelyet Kovács Barnabás, a szocialista frakció vezetője juttatott el kedden az MTI-hez.

A frakció a múlt pénteken szólította fel először a megyei önkormányzat fideszes vezetőjét, Szűcs Lajost arra, hogy mielőbb hívja össze a közgyűlést az előző napon életbe léptetett menzastop ügyében. (A közétkeztetést ellátó HunGast a megyeháza tetemes tartozása miatt 18 középfokú oktatási intézményben leállította a főzést.) 

Az MTI birtokába került, ugyancsak múlt pénteki válaszlevélben Szűcs Lajos azt írta: nem látja indokoltnak a rendkívüli közgyűlés összehívását. Érvei között szerepelt, hogy a helyzet kialakulásáról haladéktalanul tájékoztatták a frakcióvezetőket, az érintett intézményvezetőket, az ellátottakat, és folyamatosan informálják a sajtót. Tárgyalásban állnak a szolgáltatóval, miközben operatív munkacsoportot hoztak létre a szükséges intézkedések megtételére - tette hozzá.

A közgyűlés elnöke hangsúlyozta levelében, hogy átmenetileg sem maradhat senki ellátás nélkül, és március 7-re minden intézményben biztosítani fogják a zavartalan ellátást. "Miután a közgyűlés elnöke az írásban tett ígéretének nem tudott megfelelni, az MSZP megyei képviselőcsoportja követeli, hogy még március 15. előtt a megyei közgyűlés soron kívül tárgyalja a kialakult problémát" - írja keddi közleményében Kovács Barnabás.

A sándorfalvai székhelyű HunGast Kft. a cég ügyvezetőjének elmondása szerint azért függesztette fel a közétkeztetést csütörtökön 18, Pest megyei fenntartású középfokú oktatási intézményben, mert a megyeháza nem tudta a március 2-i határidőig kiegyenlíteni tartozásának aktuális részét, 154 millió forintot. Az étkeztetési stop a megyei önkormányzat sajtófőnöke szerint 2872 diákot érint. A szolgáltató és a megyeháza között még tartanak a tárgyalások. Csütörtöktől 15 iskolában gondoskodnak a meleg ebédről, három intézmény tanulói pedig hideg ételt visznek otthonról, vagy a tanárok osztanak nekik szendvicseket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!