szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP szerint aki az Országgyűlés előtt fekvő nemzeti felsőoktatási törvényjavaslatot támogatja, az Magyarország jövője ellen szavaz, az a stagnálás, a helyben járás, az esélytelenség és ezáltal a reménytelenség törvényét támogatja. A párt a családvédelmi törvényt is elutasítja.

Kunhalmi Ágnes az MSZP elnökségi tagja az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt kérte a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőitől, hogy mielőtt megnyomják a gombot, gondoljanak saját maguk egyetemi tanulmányaira, gondoljanak gyermekeik jövőjére, a jövő Magyarországára. Ne bújjanak a frakciófegyelem érve mögé – álljanak ki a tudásalapú Magyarországáért - szólította fel a kormánypártokat.

Az új törvény mélyíteni fogja Magyarország válságát és egyre nehezebbé fogja tenni a kilábaláshoz szükséges tudás és képességek megalapozását, egyre kevesebbe tudnak majd magas jövedelmet biztosító, modern munkát végezni, a megélhetés egyetlen esélye az alacsony értékű, kis fizetést biztosító munkák megszerzése lesz - írta közleményében. 

Kunhalmi Ágnes szerint az a politika, amelyik a XXI. században a felsőoktatáson akarja megspórolni a magas jövedelműeknek adott adókedvezményeket, amelyik tudatosan leszűkíti az egyetemi diplomát szerzők számát, amelyik a mainak akár a felére vágja vissza az egyetemen tanulók számát, az árt az országnak, veszélybe sodorja a következő évtizedek potenciális növekedését, hazánk felemelkedésének esélyét. Ezért elfogadhatatlan az új felsőoktatási törvénytervezet - szögezte le az ellenzéki politikus.

Nem a családvédelmi törvényre is

Az MSZP határozottan elutasítja a családok védelméről szóló törvényjavaslatot, amelyet pénteken fogadhat el az Országgyűlés - mondta Varga László pénteki sajtótájékoztatóján Az ellenzéki országgyűlési képviselő hangsúlyozta: a javaslat nem a társadalom egészét, hanem csak egy szűkebb réteget, a családok egy részét védi és próbálja meg bebetonozni a helyzetét.     

Varga László szerint elfogadhatatlan, hogy a javaslat a nem tipikus családban élőket megkülönbözteti, valamint az is, hogy "kétharmaddal bebetonozza" az egykulcsos adórendszert és a gyermekek után járó adókedvezmény intézményét, amelyet teljes mértékben csak a gazdagok tudnak igénybe venni.     

Az MSZP-s politikus hozzátette: ez a készülő szabályozás "nem időtálló, jó egy évszázaddal visszaveti a családjogi folyamatokat" és diszkriminál, hiszen különbséget tesz gyerek és gyerek között.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!