Kordonbontó sajtótájékoztatót kezdett a Szabadság téren a Hatvannégy Vármegye Mozgalom, de mire odamentek, már nem volt kordon a szovjet emlékmű körül. Egy idő után azért összeszólalkoztak a német emlékmű ellen tiltakozókkal.
hvg.hu
Csütörtökön 17 órára kordonbontó sajtótájékoztatót hirdetett a Hatvannégy Vármegye Mozgalom, ahol azt akarják kipróbálni, hogy közbelép-e a rendőrség, ha a Szabadság téren kordont kezdenek bontani. Felhívásukban azt sugallják, hogy ezt csak a német megszállási emlékmű ellen tiltakozóknak engedi meg a rendőrség, nekik nem.
A rendőrség azonban még őket megelőzve eltávolította a kordont, legalábbis a szovjet emlékmű körül. A hatvannégy vármegyések ettől függetlenül a helyszínen gyülekeztek, és először is kikérték maguknak, hogy a szovjet emlékműnél gyülekező újságírók miből gondolják, hogy ők ott akarnak bontani.
Fekete Norbert
Ezután mind a szovjet emlékművet, mind az épülő német megszállási emlékmű helyszínét drapériákkal, meg nyomtatott lapokkal látták el. Az előbbire azt írták, hogy "Gyilkosok emlékműve", utóbbival pedig az a bajuk, hogy szerintük a németek jelenléte nem megszállás volt, hanem bajtársiasság, mindezt olyan fotókkal igyekeznek a helyszínen alátámasztani, amelyen német és magyar katona együtt cigizik.
A hatvannégy vármegyések a helyszínen lévő, német megszállási emlékmű ellen tiltakozókkal sokáig nem kerültek konfliktusba, aztán egy ponton a megszállási emlékmű balos tiltakozói felszólították a radikálisokat, hogy menjenek el, mert őket nem hívták, aztán azok meg azzal a tipusú zsidózással válaszoltak, ami úgy szól, hogy a másik csoport menjen a Sínai-félszigetre. A rendőrök sorfalat álltak a két társaság közé.
Aztán az estéhez közeledve a német megszállási emlékmű körüli kordont az elmúlt napok forgatókönyvét követve ismét elbontották a balos tüntetők.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A Mein Kampfban kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.