"Nagyon nagyra értékelem, hogy a Halhatatlanok Klubja nem fordított azonnal hátat az eddig általa nagyra becsült Kiss Lászlónak" – mondta az utánpótlás-kapitány, aki versenyzőként olimpiai bronzérmet, világ- és Európa-bajnokságot nyert. Hozzátette: ugyanakkor nagyon bántja, hogy van olyan tekintélyes sportvezető, aki két-három nappal ezelőtt még dicsőítette Kiss Lászlót, tegnap viszont már egy mondatra sem méltatta.
"Pedig Kiss László neki is, nekem is és többeknek elmondta, hogy 1961-ben nem az történt, amit a perirat rögzített. Véleménye szerint egy koncepciós per egyik áldozata volt, mert bizony abban az időszakban ilyenek is zajlottak, de ő igenis be fogja bizonyítani, valójában mi történt. Kijelenthetem, hogy a MÚSZ mindenfajta erőszakot elítél, de – érthető módon – nem zárja ki, hogy a bizonyságát is megkapjuk annak, amit Kiss László állít" – hangsúlyozta a MÚSZ alelnöke, akit elkeserít, hogy a MÚSZ elnökét, Gyárfás Tamást és a szövetséget azért is támadják, mert kiállt az évtizedek óta szakmailag itthon és világszerte elismert Kiss László mellett, holott szerintem éppen az lett volna a visszatetsző, ha nem ezt teszi.
Kiss Lászlóról kedden a privatkopo.hu internetes portál írta meg, hogy 1961-ben, 21 éves korában két másik úszóval megerőszakolt egy fiatal lányt, amiért három év börtönre ítélték.
Szerdán a Magyar Úszó Szövetség vezetése és az edzőbizottság egyformán változatlan bizalmáról biztosította Kiss Lászlót. Ugyanakkor a világbajnok Cseh László csütörtökön Facebook-oldalán jelezte, nem kapott meghívót az elnökségi ülésre, és nem vett részt rajta. A MÚSZ sajtóosztálya később közölte, nem az elnökség, hanem a szövetség szűkebb vezetői köre állt ki Kiss László mellett.
| | A 75 éves szövetségi kapitány csütörtökön a magyar sport érdekeire, valamint a személyét ért támadás folytán megrendült egészségi állapotára hivatkozva lemondott tisztségéről. Közvetlenül ez előtt százhalombattai alpolgármesteri tisztéről is lemondott (az úszószövetségen kívül csak a fent említett Halhatatlanok Klubja állt ki mellette). Egyben jelezte, hogy az "ítéletben foglaltak valótlanságának bizonyítása érdekében" megtette a szükséges lépéseket.
Az ügy miatt a Demokratikus Koalíció pénteken lemondásra szólította fel Gyárfás Tamást, a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) elnökét.