Az Antall József Tudásközpont korábbi munkatársa szerint azért mondtak fel neki, mert kiállt egy munkatársnője mellett, akit megalázó szavak értek, miután a Facebookon lájkolta az olimpia elleni aláírásgyűjtést. A bíróság most nem jogerős ítéletében kimondta: jogsértő volt Szert kirúgása. Az AJTK-nak az elmaradt munkabért, valamint másfél millió forint értékű sérelemdíjat is meg kell fizetnie.
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Az Antall József Tudásközpont korábbi munkatársa szerint azért mondtak fel neki, mert kiállt egy munkatársnője mellett, akit megalázó szavak értek, miután a Facebookon lájkolta az olimpia elleni aláírásgyűjtést. A bíróság most nem jogerős ítéletében kimondta: jogsértő volt Szert kirúgása. Az AJTK-nak az elmaradt munkabért, a kamatokat, valamint másfél millió forint értékű sérelemdíjat is fizetnie kell.
Első fokon az AJTK korábbi munkatársának, Szert Boglárnak adott igazat a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság. Szert azért adott be keresetet volt munkáltatója ellen még tavaly, mert úgy véli, elbocsátása jogsértő volt. Szerinte azért mondtak fel neki, mert kiállt egy fiatalabb kolléganője mellett, akit a szervezet vezetője megalázott, amiért a nő a Facebookon támogatta az olimpiarendezés elleni aláírásgyűjtést – írja a Magyar Nemzet.
A lap tudósításából kiderül, Halász Krisztián tanácsvezető bíró gyorsan ítéletet hirdetett, rövid szünet után kimondta, jogsértő volt Szert Boglárka kirúgása.
Az AJTK többek között azzal védekezett, hogy csak átszervezés miatt váltak meg Szerttől. A kirúgás a bíróság szerint azonban jogellenes módon megtorló volt, megsértette az egyenlő bánásmód követelményét. Az AJTK-nak emiatt 5,6 millió forintot és kamatait kell megfizetnie elmaradt munkabér jogcímén, további 1,5 millió forintot pedig sérelemdíj jogcímén.
A munkatársai mellett kiálló egykori irodavezetőt a Magyar Helsinki Bizottság képviselte. Az ítélet nem jogerős.