szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A DK-s Oláh Lajos kérdése nyomán derült ki a pontos szám.

Az ellenzéki képviselő írásbeli kérdésében azt akarta megtudni Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztertől, hogy a moratórium május 1-jei lezárulta után hány kilakoltatás zajlott le.

A miniszter helyett Völner Pál válaszolt, a dokumentumból pedig kiderül, hogy az év második negyedévében összesen 1355 ilyen eljárásra került sor.

Határozatképtelen lett az elesettek ügyében összehívott parlamenti ülés

Ellenzéki kezdeményezésre rendkívüli ülést tartott pénteken az Országgyűlés. De a Fidesz és a KDNP képviselői nem mentek el, így néhány ellenzéki felszólalást követően határozatképtelenségbe fulladt a nap a parlamenti patkóban.

E kilakoltatások 61,25 százalékát – 810 esetet – a lakóingatlanok sikeres árverését követő birtokbaadási eljárások tették ki, de voltak egyéb okból végrehajtott kilakoltatások is:

  • lakásügyben hozott határozat végrehajtása miatt 310,
  • önkényesen elfoglalt lakás kiürítése miatt 81,
  • bírósági végrehajtáson kívüli értékesítést követően 4,
  • a Nemzeti Eszközkezelő kérelmére elrendelt eljárás során pedig 130 kilakoltatás zajlott le.

Völner azt írja, hogy idén az első hat hónapban a kilakoltatások száma csaknem 23 százalékkal elmaradt a tavalyi év első felében regisztráltakhoz viszonyítva. Ennek fő oka, hogy a moratórium tavaly novembertől ez év áprilisának végéig volt érvényben.

Az államtitkár hangsúlyozta: arra nézve nincs adatuk, hogy a kilakoltatások hány gyerekes, kisgyerekes családot érintettek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!