Pintér: Sorozatos támadás érte a rendőröket

A belügyminiszter a szerdai Kossuth téri tüntetést értékelte így.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Pintér: Sorozatos támadás érte a rendőröket

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen

Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.

Pintér Sándor közleményt adott ki arról, hogyan értékelte a szerdai, Kossuth téri tüntetést, ami azért robbant ki, mert a kormánypárti többség szerdán megszavazta a rabszolgatörvény néven elhíresült módosítást.

Pintér közleményében azt írta, "a demokráciát rendbontók zavarták meg, azok, akik arcukat elfedve összetévesztették a demokráciát a törvénytelenséggel, a szabad véleménynyilvánítás jogát az erőszakkal". Szerinte "nem lehet a demokrácia része az a tüntetés, amelyen durván megsértik a törvényeket, és amelynek biztosítása során kilenc rendőr szenved sérülést".

A miniszter azt is írta, hogy a közelmúltban ilyen mértékű és intenzitású támadás nem ért magyar rendőrt. Azokat a rendőröket, akik "testi épségük kockáztatásával még akkor is rendíthetetlen nyugalomról, türelemről tettek tanúbizonyosságot, amikor sorozatos támadás érte őket" – fogalmazott Pintér Sándor, aki köszönetet mondott a biztosításban részt vevő rendvédelmi állomány helytállásáért.

A belügyminiszter közölte, a rendőrség továbbra is biztosítja a békés gyülekezési jogot, de a "fokozatosság, a szükségesség és az arányosság figyelembevételével gátat fog szabni az erőszaknak".

A túlóratörvény miatt csütörtök éjjel is tüntettek, a részletekről itt olvashat.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.