Nem készül el tanévkezdésre a szirmabesenyői iskola felújítása

A szülők is besegítenek majd, a gyerekeknek pedig külső programokat szerveznek az első hétre.

  • hvg.hu hvg.hu
Nem készül el tanévkezdésre a szirmabesenyői iskola felújítása

Bár gőzerővel folyik a munka, majdnem biztos, hogy nem készül el évkezdésre a szirmabesenyői iskola felújítása - számolt be az RTL Klub Híradója. 

A csatorna beszámolója szerint még mindig tart a munka, a szülők pedig fotókat is készítettek az épületben, ezek szerint elég sok munka van még hátra az épületben.

A felújítást 2015 óta tervezi a település, amelynek önkormányzati pályázott és nyert is pénzt az energetikai felújításra. A kivitelező azt ígérte, hogy egész hétvégén dolgoznak, majd a szülők is beszállnak majd a munkába, van aki takarítást vállalt, és van, aki a szalagparkettát segít majd lerakni.

Az iskolát fenntartó miskolci tankerület közölte, nem halasztják el a tanévkezdést, a jövő héten a karbantartók is segítenek majd a laminált padlók lerakásába, a gyerekeknek pedig az év közbenre betervezett programokat előrehozták, az első héten erdei iskolába, sportnapra és pályaorientációs napra mennek a gyerekek