szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az egyetem mindössze egy nap alatt lezavarta a vizsgálatot.

Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Friss cikkek a témában

Csupán egy napra volt szüksége a Szegedi Tudományegyetemnek ahhoz, hogy kivizsgálja azokat az esetleges szabálytalanságokat, amelyek a Völner-botránnyal kapcsolatban merültek fel – számolt be a 24.hu az egyetem közleménye alapján. A hétfőn kiszivárgott lehallgatási jegyzőkönyvek szerint Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnöke többször is beavatkozott az egyetemi vizsgákba, amikor bizonyos hallgatóknak protekciót kért a vizsgabiztosoktól vagy feletteseikről. Mint kiderült, Schadl így könnyített Rogán Antal kabinetfőnökének, valamint Völner Pál egyik rokonának vizsgáján. A szegedi egyetemről Szabó Imre egyetemi tanár neve merült fel a nyomozati anyagokban.

„A Szegedi Tudományegyetem megvizsgálta az egyetem, illetve oktatói esetleges érintettségét a végrehajtókat érintő büntető eljárások során az egyetemi vizsgáztatások szabályszerűségével kapcsolatosan egyes sajtótermékekben megjelent információkat. A rendelkezésre álló információk alapján megállapította, hogy a vizsgáztatással kapcsolatosan szabályszegés nem történt és ezért a vizsgálatot maga részéről lezárta” – írta közleményében az egyetem.

A Pécsi Tudományegyetemen viszont voltak következményei az ügynek: a botrányban ismertté vált Mészáros Pál Emil egyetemi tanársegéd vizsgáztatási jogát felfüggesztették. Mészáros elismerte, hogy Schadl kérésére segítette Rogán kabinetfőnökét abban, hogy vizsga nélkül szerezzen érdemjegyet.

Schadl Györgyöt novemberben tartóztatták le, a gyanú szerint 83 millió forint vesztegetési pénzt adott Völner Pál igazságügyi miniszterhelyettesnek, hogy általa támogatott végrehajtókat nevezzen ki. Völner belebukott a botrányba, mentelmi jogát a parlament visszavonta, a legfőbb ügyész hivatali visszaélés gyanújával kérte ki őt az országgyűléstől.

A Völner-botrányról itt írtunk bővebben:

A Völner-botrány

Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!