Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Bekérette Ukrajna nagykövetét Szijjártó Péter magyar külügyminiszter. Szijjártó a Facebookon jelentette be döntését, és azzal indokolta, hogy az ukránok a „magyar emberek demokratikus döntését” minősítgették. „A totalitárius rendszerek kialakításáról, a háborúban való cinkosságról és a magyar emberek akaratának sajnálatosságáról szóló nyilatkozatok elfogadhatatlanok” – írja.
A magyar külügy lépése Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábbi, a magyar kormány viselkedésével kapcsolatos bírálataira lehet válasz, illetve nagy valószínűséggel nem független attól a ténytől sem, hogy Orbán Viktor a választások napján Zelenszkijt ellenfeleként nevezte meg.
Az orosz–ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:
Az oroszok Kínától kérhetnek rakétákat, az ukránoknak pedig az USA küld újabb tankelhárító rendszereket - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Fogytán lehetnek az oroszok tartalékai, hamarosan rászorulhatnak arra, hogy bevessék a régebbi típusú tankjaikat is, miközben a Biden-kormány a leszállítás gyorsítása végett a védelmi minisztérium már meglévő készleteiből von ki 100 millió dollár értékben Javelin rakétákat. Kövesse az orosz ukrán háborúról percről percre tudósító hírfolyamunkat.