szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A gödöllői iroda annak ellenére is szépen termelt, hogy Schadl György november óta letartóztatásban van.

Közzétette 2021-es pénzügyi beszámolóját Schadl György és felesége, Schadl-Baranyai Helga cége. A dokumentum alapján a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtói Iroda remek évet zárt: 462 millió forint volt a bevétele, a nyeresége 258 millió. A pénzt a beszámoló szerint egyelőre nem vették ki a cégből, eredménytartalékba került.

Az iroda, amelyet a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar korrupcióval meggyanúsított elnökének felesége irányít, Gödöllőn működik, 25 főt foglalkoztat. A 2021-es bevétele rekordnak számít, 2020-ban például „mindössze” 190 millió forint volt az adózott eredményük.

Schadl Györgyöt 2021 novemberében tartóztatták le ugyanabban az ügyben, amelyben Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium korábbi államtitkára gyanúsított. Az ügyészség Völnert hivatali vesztegetéssel gyanúsítja, szerintük Varga Judit korábbi államtitkára három éven keresztül fogadott el rendszeresen kenőpénzt, összesen nagyjából 83 millió forintot Schadl Györgytől. Az ügyészség szerint Schadl ennél sokkal jobban járt: Völnerrel való kapcsolata 880 millió forintos illegális jövedelemhez juttatta.

Schadl jött és megmutatta, milyen az, ha a "maffia" és a "politika" összefonódik

A magyar bűnözők évtizedeken át próbálkoztak azzal, hogy hidat építsenek az alvilág és a politika között, de próbálkozásaik kudarcba fulladtak - a legtöbb, amit elértek, az néhány közös kép fontos emberekkel. Aztán jött Schadl György, és a saját kis "végrehajtó maffiájával" megmutatta, hogy kell ezt csinálni. Ezzel mindenképpen történelmet írt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lengyel Tibor Itthon

Varga Judit a hvg.hu-nak: A választók április 3-án a Völner-ügyről is véleményt mondtak

Se a Pegasus-botrány, se a Völner-Schadl-ügy miatt nem aggódott láthatóan az újabb igazságügyi miniszeri ciklusra felkért Varga Judit, aki a hvg.hu-nak azt mondta, a Völner-ügyről is véleményt mondtak április 3-án a választók, és ez a kormány kapott felhatalmazást. Arról is beszélt, hogy majd Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető fogja kitalálni alapvetően, milyen újabb jogszabályok következnek az amúgy érvénytelen „gyermekvédelmi” népszavazásból, ő a politikai döntést ülteti csak át a jogba.