Határvadászokat avatott Orbán Budapesten

Az avatást elsőre Szegedre tervezték, azonban végül – hosszú kavarás után – a fővárosba helyezték át.

  • hvg.hu hvg.hu
Határvadászokat avatott Orbán Budapesten

Határvadászokat avattak péntek délelőtt Budapesten, a Készenléti Rendőrség Kerepesi úti központjában. Az eseményen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök is.

A miniszterelnök beszédét tüntetők próbálták megzavarni, akik messziről sípoltak, miközben Orbán felszólalt a rendezvényen.

A migránsoknak meg kell érteniük, hogy itt úgysem jöhetnek át és önök azok, akiknek ezt meg kell értetniük velük – mondta Orbán. Önök azok, akik megkeresik őket egytől egyig és kitessékelik, nincs kivétel – tette hozzá. Megbecsüljük azt a szolgálatot, amit a haza érdekében végeznek, biztos vagyok benne, hogy sikerrel veszik ezt az akadályt, egy ország bízik önökben – mondta a miniszterelnök, aki beszéde végén sok sikert, erőt és bátorságot kívánt a friss határvadászoknak.

Az avatás körül nagy volt a kavarás. Első körben Szegedre tervezhették, a rendezvényről, az azzal járó lezárásokról és arról, hogy Orbán Viktor is beszédet mond rajta, hétfőn a Szeged.hu írt. Kedden a miniszterelnök sajtófőnöke, Havasi Bertalan kacsának minősítette a hírt, és közölte, hogy Orbán nem látogat Szegedre.

Erre az ottani városfejlesztési alpolgármester, Nagy Sándor nyilvánosságra hozta az esemény Botka László polgármesternek címzett meghívóját. Ebben az volt olvasható, hogy „Ünnepi beszédet mond Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke”.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.