Hétfő délután rendkívüli, nyílt ülésén, másfél órás vita után – nyolc igen szavazattal – feloszlatta magát a város képviselő-testülete – számolt be a Szoljon.hu.
A jászberényi önkormányzati képviselő-testületben megalakulása óta patthelyzet van, ezért már többször felmerült annak a lehetősége, hogy oszlassa fel magát. A testületben egy mi hazánkos, hét fideszes és elvileg hét ellenzéki képviselő ül, a DK-s Gedei József azonban többször is a Fidesszel szavazott együtt.
Az ülésen a testület feloszlatását a Fidesz-frakció támogatásával előterjesztő dr. Gedei József (DK) önkormányzati képviselő azt mondta a lap szerint, hogy „itt az ideje annak, hogy a jászberényi választópolgárok lehetőséget kapjanak arra, hogy a mi harcunk sikertelesége után ők hozzanak megnyugvást. Az oszlatás kérdése azért van előttünk, mert mindenki új kezdetet szeretne a városban.”
Budai Lóránt, a város jobbikos polgármestere azt monda, hogy számára nagy tanulság volt az elmúlt három év. Az egyik legfontosabb, hogy igenis lehet politikai ambíciók nélkül is tenni a városért. Ezt követően azt mondta, hogy a Fidesz–KDNP nem szolgálta a város érdekeit, majd ezt Tamás Zoltán kormánypárti képviselő visszautasította.
Korábban a DK elnöksége azt mondta a jászberényi eseményekről, hogy azt helyi belügynek tekintik, ugyanakkor azt, hogy a DK és a Fidesz képviselői összefogjanak a polgármester mögött állókkal szemben, „pártunk elveivel, normáival való szakításként értékelnénk”.
A DK most közleményben reagált a fejleményekre. Azt írták, a nyilvánosságra került vádak szerint Gedei a feloszlatásról az előterjesztést a Fidesz támogatásával kívánta volna elfogadtatni a képviselő-testülettel. A kezdeményezést végül Gedei Józsefen kívül támogatta maga a polgármester, a polgármester mögött álló úgynevezett ellenzéki szövetség, melyben a Jobbik, az MSZP és a Momentum képviselői ülnek, és egy fideszes képviselő is. Ily módon a többség a testület feloszlatása mellett döntött és utat nyitott egy későbbi időközi választásnak – tették hozzá.
Gyurcsány pártja közölte: bár a jászberényi időközi választás kérdését „helyi belügynek” értékelik, azért a Fidesszel való hatalmi kiegyezés a DK politikájának elárulását jelenti.