Késsel felszerelkezve próbált meg bejutni a Dohány utcai zsinagógába egy külföldi férfi
Egy késsel felszerelt férfi próbált meg bejutni a Dohány utcai zsinagóga területére hétfőn este. Egyelőre nem tudni, hogy az esetnek van-e köze a múlt heti bal- és jobboldali szélsőségesek által elkövetett támadásokhoz.
hvg.hu
A Mazsihisz honlapjára kikerült információk szerint hétfőn este egy késsel felfegyverkezett férfi próbált meg bejutni a Dohány utcai zsinagóga területére. A férfi lengyel állampolgár, terepszínű ruhát viselt, és úgy tudjuk, hosszasan telefonált, mielőtt megpróbált bejutni a zsinagóga területére – sikertelenül, a kapuk mind zárva voltak. A férfi motivációi egyelőre nem ismertek. A rendőrség keddi közleménye szerint a férfi, mielőtt megpróbált volna bejutni a zsinagógába, félmeztelenre vetkőzött. A hvg.hu birtokába került felvételen látszik, hogy félmeztelenül sétál az utcán és a felvétel végén egy késnek látszó tárgy is látszik a kezében.
A rendőrség honlapján arról írt, hogy mivel az eseménnyel kapcsolatban az esetleges terrorista célzat sem volt kizárható, a TEK felderítői azonosították be a 29 éves férfit, majd műveleti egységük egy, a zsinagóga közelében lévő hostelben fogta őt el.
A rendőrök felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettének megalapozott gyanújával hallgatták ki, őrizetbe vették, majd indítványozták letartóztatását. A további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság folytatja le.
Múlt héten külföldi antifasiszták és egy magyar nő sorozatos támadásokat követtek el az öltözködésük alapján szélsőjobboldalinak tartott emberek, nők és férfiak ellen vegyesen, a nemzetközi szélsőjobboldali mozgalmak találkozójának évtizedek óta terepet adó, a kitörés napi megemlékezések előtti napokban és a megemlékezés napján is.
Válaszul az emléknapon résztvevő szélsőségesek ártatlan járókelőknek estek neki szombaton a Széll Kálmán téren, közülük többen hasonlóan súlyos sérüléseket szenvedve, mint a korábbi támadások áldozatai. A támadásokban összesen nyolc ember sérült meg, hárman súlyosan. Kérdésünkre, hogy van-e összefüggés a szombati és a korábbi támadások között, a rendőrség tegnapi sajtótájékoztatóján Nyerges Béla, a BRFK nyomozója úgy reagált, a nyomozás még erre a pontra nem jutott el.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.