szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A főpolgármester szerint Budapest eddig erején felül segítette a független alkotóközösséget, ám a válság és a kormányzati elvonások miatt erre idén nem maradt mozgástere.

A főpolgármester a hétfői színházi világnapon arról írt a közösségi oldalán, hogy a kormány önkényesen, negyven százalékkal csökkentette a független társulatok támogatására fordítható keretet, ez pedig szembemegy a három évvel ezelőtt megkötött alkuval.

Karácsony Gergely szerint „Budapest eddig erején felül segítette a független alkotóközösséget, ám a válság és a kormányzati elvonások miatt erre idén nem maradt mozgástere

Éppen ezért egyeztetést kezdeményezek a kormánnyal annak érdekében, hogy vonják vissza ezt a döntést, és dolgozzunk együtt Budapest szabad és sokszínű színházi életének védelmében”

– írta.

Ahogy korábban beszámoltunk róla, az Átrium januárban közölte, hogy alaposan visszavágták a budapesti független színházak pályázati pénzeit.

Tavaly többször is írtunk arról, hogy az előadó-művészeti célú támogatási programból olyan szervezetek is kaptak támogatást, amelyeknek nem lett volna szabad, így például az FTC Labdarúgó Zrt.. Eközben olyan, közhasznú jogállású, évtizedes múltra visszatekintő előadó-művészeti szervezetek nem kaptak egyetlen forint támogatást sem, mint az Átrium Színház, Pintér Béla és Társulata, a Proton Színház, valamint a kiemelt minősítéssel rendelkező Centrál Színház.

„Ennek nem szabadna megtörténnie, ez rombolás" - Tényleg bezár az Átrium?

„Nem lehet szavakkal kifejezni, amit most érzünk" - írta csütörtök este a budapesti Átrium színház abban a posztban, amelyben közölték: két hét múlva kénytelenek bezárni, és végleg leereszteni a függönyt. Megmentheti-e a színházat a közönség, van-e politikai szándék a háttérben, és miért jutott ide az Átrium? Erről kérdeztük a színház produkciós menedzserét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!