szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Tíz év alatt duplájára nőtt a magánszektorban elköltött pénz.

A betegek 47 százaléka frusztrációt, 32 százaléka tanácstalanságot érez, 38 százalékuk pedig fél, amikor orvoshoz kell mennie – számolt be az OTP Egészségpénztár friss felméréséről az RTL Híradó. Mindezek ellenére a magyarok 76 százaléka továbbra is igénybe veszi az állami egészségügyet, pedig közel felük tapasztalta azt, hogy az orvosoknak nincs elég idejük az alapos vizsgálatokra és továbbküldik a panaszaikkal.

Kovács Tamás, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója szerint ennek oka, hogy túlterheltek az orvosok, így egyre többen mennek inkább magánrendelésre, ahol lényegesen rövidebb a várakozási idő. Elmondták azt is, hogy a koronavírus-járvány előtti időszakhoz képest 20 százalékkal kevesebb beteget látnak el az állami egészségügyben, az egynapos műtétek közül pedig 40 százalékkal kevesebbet végeznek.

A Nemzeti Bank friss jelentése szerint az elmúlt 10 évben duplájára nőtt a magánszektorban elköltött pénz, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az egészségügyi kiadások harmadát zsebből fizetik a magyarok.

Nyitóképünk illusztráció.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!