szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A miniszterelnök felszólalása nyitotta az Országgyűlés őszi ülésszakát: Orbán Viktor szokás szerint értékelt és feladatokat szabott. Kiderült, hogy lesz novemberben nyugdíjkiegészítés és az is, hogy megszorítások viszont nem lesznek. Az akkugyárak kérdése különösen sokszor vetődött fel az ülésen, kövesse vissza tudósításunkkal a részleteket.

Most érkezett

Gelencsér Ferenc: „Rosszabbul élünk, mint négy éve"

A Momentum politikusa a Fidesz egykori negatív kampányelemét idézve megállapította: „Rosszabbul élünk, mint négy éve". Úgy vélte, nincs szükség még több olyan cég betelepülésére, amelyik csak az olcsó bérért jön ide, szerinte „a brüsszelezés, sorosozás, a genderezés helyett lenne mivel foglalkozni".

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7 8 9

A Momentum az Orbán-nyaralásról: „hazugságok hálójában"

Gelencsér Ferenc (Momentum) reagálásában először Orbán Viktornak a Schmidt Mária lánya tulajdonában álló horvátországi Ungár-villában tett nyaralására utalt, és megjegyezte, hogy ez ügyben Orbán „a hazugságok hálójában" vergődik, ami mondjuk őt nem nagyon lepi meg, mert szerinte minden másban is hazudnak. Megjegyezte: miért nem ítéli el a kormány az '56-ot meggyalázó orosz tankönyvet, a magyar KFOR-katonákat megsebesítő szerb radikálisokat, vagy éppen a diákokat könnygázzal lefújó rendőröket?

Párbeszéd: Ez éppen olyan, mint a Rákosi-korszak

Ez az erőltetett akkumulátoripari beruházási dömping Szabó Tímeát „a Rákosi-korszak szintén elhibázott politikájára, a vas és acél országára" emlékezteti, és megjegyezte: „ön pontosan annyira szuverén, mint Rákosi Mátyás."

Szabó Tímea: „ez hazaárulás, de legalábbis Mekk Mester-kormányzás"

Szabó Tímea (Párbeszéd) azzal reagált Orbánra, hogy Orbán állításával ellentétben éppen ő volt az, aki mindent megtett a német autóiparnak. Az ellenzéki politikus kifogásolta, hogy az orosz tankönyvek '56-os szócikkére miért nem reagált semmi komolyat a magyar kormány, amely olyan büszke a szuverenitására. Emlékeztetett arra, hogy a gazdasági helyzet és az infláció helyzete szerinte botrányos, abban pedig még Orbán saját miniszterei is egyetértenek, hogy az infláció a szegények adója Magyarországon és az infláció megfékezi a gazdasági növekedést, veszélybe sodorja a munkahelyeket. Az ellenzéki politikus külön kitért a szavai szerint „egységsugarú" Kocsis Mátéra, bár megjegyezte: elvileg a Fidesz frakcióvezetőjének semmi köze a kormányhoz, mégis ő minősíti miniszterek kijelentéseit. Megjegyezte továbbá: amit kormányzás címén művelnek Orbánék,

az „hazaárulás, de finomabban fogalmazva is legalábbis Mekk Mester-kormányzás".

Tóth Bertalan szerint a rekordinflációt a Fidesz okozta

A minapi közgazdász vándorgyűlésen a magyar gazdaságpolitika három szereplője egymásnak esett, miközben a kormány újabb megszorításokat készít elő – tért át az MSZP politikusa a gazdasági témákra. Szerinte egy dolog biztos: a rekordinflációt a Fidesz okozta. Sőt, szerinte a Fidesz miatt romlik az oktatás, omlik össze a szociális ellátás. Bírálta azt is, hogy 350 milliárd forintot költöttek az atlétikai vb-re, miközben lenne helye máshol a pénznek.

MSZP: Orbán Viktor csak panasznapot tartott

Tóth Bertalan (MSZP) a következő felszólaló. Az ellenzéki politikus szerint Orbán Viktor „panasznapot tartott arról, milyen sokan akarják bántani kis hazánkat." Amúgy hiányolta, hogy a kormányfő helyzetértékelésében nem sokat beszélt a magyar emberek nehézségeiről, azokra adott válaszokról. A külpolitikát illetően megjegyezte, hogy a magyar kormányzat, a külügy hozzáállása sokszor olyan reakciókat szül, mint az óvodában.

Dúró Dóra a családpolitikai intézkedéseket hiányolja

„Fájó módon" nem beszélt Dúró Dóra szerint a kormányfő demográfiai kérdésekről, amit a Mi Hazánk politikusa statisztikai adatokat sorolva saját felszólalásában pótolt. Megállapítása az volt, hogy ösztönözni kellene a gyerekvállalást, de ehhez szerinte kevés, amit a kormány eddig tett. Megjegyezte: a megszüntetett városi csok helyett ígért állami segítségről még mindig nem tudni semmit. Hozzátette: 1956 óta nem szenvedett el az ország akkora népességcsökkenést, mint mostanában. Hozzátette:

vendégmunkásokra nincs szükség, nem kell lakosságcsere, azt kellene elérni, hogy ne menjenek el innen a magyar fiatalok.

Mi Hazánk: Nem kérünk a „világkormányból"

Dúró Dóra (Mi Hazánk) a következő felszólaló, aki Orbánra reagál, bár mégis egy más témával kezdte, és egy WHO-dokumentum alapján „világkormányt" emelgetett. Szerinte ez ellen tiltakozni kell, és kemény szavakkal bírálta a WHO tervét a nemzeti erőforrások feletti ellenőrzési jogokra.

Az LMP szerint nem kérdés a svéd NATO-bővítés támogatása

Ami a svéd NATO-csatlakozást illeti, Ungár Péter megjegyezte: támogatni kell a bővítést, még akkor is, ha van egy 2019-es filmecske, ami Orbán Viktornak, vagy éppen a Fidesz frakcióvezetőjének „nem tetszik". Ezen a ponton visszakérdezett: rossz bolt volt, így kérdezi, Orbán szerint miért érte meg Finnország NATO-csatlakozását az utolsó pillanatig halogatni?

LMP: „a magyaroknak az az érdeke, hogy Oroszország elveszítse ezt a háborút

Támogatjuk, hogy ki kell állni a kárpátaljai magyarok mellett, támogatjuk a békét, de „nekünk, magyaroknak az az érdeke, hogy Oroszország elveszítse ezt a háborút, különben Magyarország határáig tör, ami a magyar érdekekkel ellentétes."

1 2 3 4 5 6 7 8 9
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!