szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt főpolgármester szerint a főváros bizonyos feltételek teljesülése esetén joggal támogatja az olimpia megrendezését, hasonló taktikát folytattak annak idején az Expo esetében is.

„Magyar Péter tehetséges politikus, talált egy közös nyelvet a választókkal, megteremtette a fórumait, jó a ritmusérzéke” – mondta az Indexnek Demszky Gábor volt főpolgármester.

Az interjúból egyebek mellett kiderült:

  • minden hónapban Budapestre utazik Demszky Gábor, de alapvetően Horvátországban él egy isztriai lakásban. Amikor arról kérdezték, miből él, azt mondta: „Nyugdíjas vagyok, bérbe adok egy lakást, és a Wesley János Főiskolán korábban volt fizetésem”.
  • A kétlakiságát az itthoni viszonyokkal indokolta: „Az Óbudai Árpád Gimnáziumban, amikor tavasszal Árpád-napokat hirdettek meg, a gimnázium igazgatója felkért: a program keretében beszélgessek a diákokkal. Az utolsó pillanatban, egy nappal az esemény előtt azonban megtudtam, hogy a tankerületi igazgató utasítására töröltek a programból. Ezt azzal indokolták, hogy megosztom a közvéleményt. Ehhez képest a pénzügyminiszter és más politikusok is részt szoktak venni az Árpád-napokon. De igazából nem az elutasítás döbbentett meg, hanem az – és ez a másik okom –, hogy a gimnáziumban hetven tanárból egy kezemen meg tudom számolni, hányan szólaltak meg mellettem”.
  • „A mai Magyarországot Magyar Bálint írta le a legjobban a maffiaállamról szóló könyveiben. Nála pontosabb megfogalmazást nem tudok adni. Autokratikus rendszerben élünk, ahol az uralmon lévő család mintegy tulajdonolja az országot”. 
  • „Amit Menczer Tamás tett, az tömény agresszió és testi akadályozás. Nincs közös nevezőn azzal, hogy én milyen jelzőt használok. Én csak azt akartam jelezni, hogy Orbán Viktor miniszterelnökként és büntetőjogilag is felelős” – mondta korábbi Facebook-bejegyzéséről, amelyben „az ország potrohos tulajdonosáról, akasztófára való vezéréről” írt.
  • Demszky Gábor szerint Karácsony Gergelynek le kellene tennie egy négy évre szóló programot: beruházásokkal, társadalompolitikai célokkal, hogy mit akar elérni a főváros. Erről egyeztetnie kellene a fővárosi szereplőkkel, akikkel megállapodna arról, hogy mi választható ki erről az étlapról. „Ezt én megtettem 1990 és 1994 között, és annak ellenére, hogy ellenzékben voltunk, az MDF-fel közösen szavaztuk meg a város költségvetését. Úgy gondolom, az én húsz évem megoldási módokat mutat arra vonatkozóan is, hogy mi mindent lehet tenni kisebbségben” – fogalmazott.
  • Vitézy Dávidról azt mondta, hogy a tömegközlekedés területén meggyőző, de nem látja, hogy képes lenne valamennyi területet ismerve a várost vezetni. Vele szemben Karácsony Gergely már főpolgármesterként és zuglói polgármesterként is bizonyított – mondta.
  • „Az olimpiával kapcsolatban szerinte úgy kell eljárni, mint annak idején az Expo-val. Kikötném, hogy milyen infrastrukturális beruházások szükségesek ahhoz, hogy az olimpia területe megközelíthető legyen. Ha ez megvalósul, akkor egy sor további kikötést tennék még. Lehetséges, hogy Karácsony Gergely is így gondolkodott, amikor az olimpia ügye mellé állt. Ám ez csak egy feltételezés a részemről” – fogalmazott..

Karácsony Gergely a júniusi választás után a volt főpolgármester véleményét is kikérte, hogy mihez kezdjen a Tisza Párttal.

Karácsony Demszkytől kér tanácsot, mit kezdjen az új közgyűlésben a Tiszával

A volt főpolgármester egyetlen lehetőséget lát, hogy Budapest kormányozható maradjon az új összetételű közgyűléssel ősztől, és ebben megvan a szerepe Magyar Péter pártjának is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!