szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Mártha Imre egy angol nyelvű nyílt levélben Donald Trump legidősebb fiától kért tanácsot a terület fejlesztéséhez.

A csütörtöki kormányinfón derült ki, hogy a kormány engedi, hogy a Budapest Közművek Zrt. (BKM) éljen az elővásárlási jogával Rákosrendezőn. Ez azt jelenti, hogy az emírségekbeli befektető helyett a főváros szerezheti meg a 85 hektáros területet.

Az első részlet, a teljes összeg 25 százaléka (kb. 12,7 milliárd forint), a BKM szerint fedezhető a saját költségvetéséből. Ha mindez klappol, a főváros eldöntheti, kivel és mit valósít meg a területen.

A Mini-Dubajnak szánt fejlesztési területet megszerző BKM vezérigazgatója, Mártha Imre sajátosan ünnepelte a hírt: Facebook-oldalán Donald Trump amerikai elnök fiát, Donald Trump Jr-t szólította meg egy korábbi találkozásukat felidézve. A poszt szerint Mártha szívesen fogadna tanácsokat Donald Trump Jr-tól, hogy mit lenne érdemes építeni a hatalmas rákosrendezői területen, és azért éppen tőle,

„hiszen Ön és családja a legsikeresebb ingatlanfejlesztők a világon”.

A poszt vélhetően azzal is ironizál, hogy korábban felmerült, Trump Tower is épülhet Rákosrendezőn.

Mártha a bejegyzéshez csatolt képek tanúsága szerint korábban egy Make America Great Again feliratú sapkát személyesen is dedikáltatott Trump fiával.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!