szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tanárok szerint a matekérettségin az egyik feladatot valószínűleg többen is átugrották.

Könnyű volt a matekérettségi második részének 13. és 14., síkgeometriáról szóló feladata a szaktanárok szerint, úgy gondolják, ezeket mindenki meg tudta oldani, ha tudta, milyen képletekbe kell behelyettesíteni – írja az Eduline. Hozzátették: a 15-ös, függvényes feladatban a táblázat egyik sorában pontatlan volt a megfogalmazás, ami néhányaknál zavart okozhatott, az ezt követő példát pedig gyakorlatilag ugyanúgy kellett megoldani, mint az első rész egyik kérdését.

Akárcsak tavaly, idén is volt édesség a feladatok között, ezúttal a túrórúddal találkozhattak a diákok, a tanárok szerint ez sem volt különösképpen nehéz, ha valaki rájött arra, hogy egy téglatestről és egy félhengerről van szó. Az utolsó feladat viszont az exponenciális jellege miatt elsőre a számok és a kitevők miatt „csúnyának tűnhetett”, ezért a szakértők szerint a diákok többsége nagy eséllyel majd ezt hagyja ki – a matematikaérettségi második részében ugyanis van három kötelező feladat, majd három összetettebb, ezekből kettőt kell kiválasztani és megoldani.

„A második részben viszonylag sok típusfeladat volt egyszerű képletbehelyettesítésekkel, így aki készült a matekérettségire, annak biztosan jól sikerült” – foglalták össze.

A Túró Rudi, a téglalap kerülete és függvények is előkerültek a matekérettségi második részében

Öt feladatot kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, valamivel több mint két órájuk van rá.

Az összesen öt kifejtős feladat megoldására a diákoknak 135 percük van, ezt megelőzően 45 percet kaptak a 10-12 kérdésből álló kvíz megoldására. Az első részben idén többek között a térfogatszámítás, a gráfok és a vektorok kerültek elő. A szaktanárok úgy látták, a példák többsége mintaszerű volt, de az utolsó feladat okozhatott azért problémákat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!