Ruszin-Szendi Romulusz, a Tisza Párt politikusa, a Honvéd Vezérkar korábbi főnöke a Honvédelem Napja alkalmából közösségi oldalára írt posztjában kritizálta a kormány katonapolitikáját.
Buda vára 1849-es visszafoglalásának évfordulóján, május 21-én a honvédség hivatásosait, tartalékosait és mindenkori dolgozóit méltatta bejegyzésében, amelyben azonban kitért a honvédelmi tárca és konkrétan (bár nem név szerint) a miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf bírálatára is.
„A milliárdokat, a GDP 2%-át nem óriásplakátokra, filmekre, reality show-ra, nem a miniszter hobbijára, a létszámhiányban plusz humánerőforrás elvonásával járó huszárokra (bajusszal!), a miniszter állandó testőrségére, lovardákra, a Kincsem parkra, lovak fenntartására kell elszórni, mert ezektől a harckészültségünk nem lesz magasabb, sőt…” – fogalmazta meg fő kritikáját a haderőfejlesztési kiadásokkal kapcsolatban.
Majd arról írt, hogy a honvédelmi miniszter üzletemberként tekint a költségvetésre, és önös érdekek alapján hoz döntés. Felrótta a kormánynak, hogy személyi politikáját szakmaiatlanság jellemzi. Helyteleníti, hogy a honvédelmi miniszter „egy agrárvégzettségű, kaszinókat üzemeltető üzletember”, a Katonai Nemzetbiztonság főigazgatója sosem volt katona, a titkosszolgálatok államtitkára pedig egy lelkész. A volt vezérkari főnök szerint ez az oka az olyan eseteknek, mint amilyen az újdörögdi gránátos balesettől a kémügyig minden, ami biztonságpolitikát érintett az utóbbi időben.
Végül a Tisza katonapolitikai koncepciójáról szólva hangsúlyozta a méltatlan jogszabályok (HJKR) eltörlésének fontosságát, amivel kizárnák a katonák indoklás nélküli elbocsátásának, a büntetett előélettel felvételnek és a rendfokozat pénzért vásárlásának lehetőségét.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf az Indexnek reagált a tiszás politikus bejegyzésére, amit ünneprontónak minősített, amiért abban „a Magyar Honvédelem Napján újra megtámadta a Magyar Honvédséget és a haderőfejlesztést”.

„Ruszin-Szendi egy sértett, bosszúvágyó karrierista, aki végső soron ukránpárti viselkedésébe bukott bele” – mondta a miniszter, hozzátéve, hogy Ruszin-Szendinek helyettes államtitkárként és vezérkarfőnökként is lett volna lehetősége szakmailag bizonyítani, „de ezt elmulasztotta”.
A tábornokkal szemben korábban sokszor megfogalmazott luxusvádak mellett arra is felhívta a figyelmet, hogy a posztban élesen kritizált HJKR kidolgozásában aktívan részt vett. Sőt, azt a „fiatalítási névlistát” is ő terjesztette fel, amit azóta „folyamatosan kritizál”.