Országos szakképzési program indul 11 ezer munkavállalónak
Regionális szakképzési modell Észak-Magyarországon
Regionális szakképzési modell kialakítását kezdeményezi közösen a Borsod-Abaúj-Zemplén, a Heves és a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara - jelentették be hétfőn, egy Egerben tartott sajtótájékoztatón.
Nyilvánosságra hozzák a szakképző iskolák rangsorát
Hamarosan kiderül, hogy mely szakképző iskolákban veszik sikeresen figyelembe a munkaerőpiaci igényeket, ősztől iskolánként és szakképesítésenként ugyanis közzé kell tenni a képzettek elhelyezkedési arányát.
EU-szerte elismerik a tagországokban szerzett szakképesítéseket
Egyszerűsödik a mobilitás a 25 tagú Európai Unióban, miután a tagországok illetékes miniszterei rábólintottak arra a jogszabályra, amely unió-szerte elismeri a tagországokban szerzett szakképesítéseket.
Vita a moduláris szakképzésről
A modulokból felépített szakképzés bevezetését tűzi ki célul az a kormányhatározat-tervezet, amelyet az Országos Érdekegyeztető Tanács szakképzési bizottsága is megvitatott már.
Modul rendszerű szakképzést vezetnek be Magyarországon
Modulokból épül fel az év végétől a szakképzés, az újabb hasonló szakmák megszerzéséhez akár a korábban elsajátított modulok fele is hasznosítható lesz majd – közölte Nagy László, a Nemzeti Szakképzési Intézet vezetője.
Szakképzési hírlevelet kapnak a diákok Tatabányán
Tatabányán minden pályaválasztás előtt álló általános iskolásnak hírlevelet juttatnak el a keresett szakmákról - jelentette be a város polgármestere hétfőn a kiadványt bemutató sajtótájékoztatóján.
Tizennégy pont a szakképzés átalakításáról
Bevezetnék a munkavállalói képzési kártyát, kiemelten támogatnák a hiányszakmák oktatását, és mintegy felére csökkenne az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakmák száma. A kormány nyilvánosságra hozta szakképzési koncepcióját.
A 100 lépés program közvetlenül érinti a szakképzést
Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerint nagyobb óraszámban van szükség gyakorlati képzésre, illetve nagyobb hangsúlyt kell helyezni a felhasználható tudás megszerzésére.
Felelős szakképzést követel az MKIK
A gazdaság szereplőinek teljesen mindegy, hogy a foglalkoztatási vagy az oktatási tárca irányítja a szakképzést, de nem két egymással versengő, hanem egy felelős minisztériumra kellene bízni ezt a gazdaságnak fontos feladatot – vetette fel Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.