Modul rendszerű szakképzést vezetnek be Magyarországon
Felelős szakképzést követel az MKIK
A gazdaság szereplőinek teljesen mindegy, hogy a foglalkoztatási vagy az oktatási tárca irányítja a szakképzést, de nem két egymással versengő, hanem egy felelős minisztériumra kellene bízni ezt a gazdaságnak fontos feladatot – vetette fel Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.
A 100 lépés program közvetlenül érinti a szakképzést
Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerint nagyobb óraszámban van szükség gyakorlati képzésre, illetve nagyobb hangsúlyt kell helyezni a felhasználható tudás megszerzésére.
Integrált szakképzési központok nyílnak
Régiónként két-két, összesen 16 térségi integrált szakképzési központ (TISZK) létesül, a hálózat 2007-2010 között válik véglegessé mintegy 22-23 központtal.
Vita a moduláris szakképzésről
A modulokból felépített szakképzés bevezetését tűzi ki célul az a kormányhatározat-tervezet, amelyet az Országos Érdekegyeztető Tanács szakképzési bizottsága is megvitatott már.
Regionális szakképzési modell Észak-Magyarországon
Regionális szakképzési modell kialakítását kezdeményezi közösen a Borsod-Abaúj-Zemplén, a Heves és a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara - jelentették be hétfőn, egy Egerben tartott sajtótájékoztatón.
A szakképzésről kötött megállapodást az oktatási tárca és a gazdasági kamara
Az Oktatási Minisztérium 2004-ben 563 millió forintot ad a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának (MKIK) szakképzési feladatok ellátására – tartalmazza többek között az a megállapodás, amelyet Magyar Bálint oktatási miniszter és Parragh László, az MKIK elnöke írt alá.
Tizennégy pont a szakképzés átalakításáról
Bevezetnék a munkavállalói képzési kártyát, kiemelten támogatnák a hiányszakmák oktatását, és mintegy felére csökkenne az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakmák száma. A kormány nyilvánosságra hozta szakképzési koncepcióját.