A legbizarrabb főiskolai szakok
Megvannak a felsőoktatási ponthatárok
Este nyolc órakor nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, ezzel 96 ezer felvételiző sorsa dőlt el.
Kihal-e a magyar tudós?
Ma abból lesz fizikus, kémikus vagy biológus, akit máshová nem vesznek fel. A legintelligensebb elmék inkább jól fizető szakmát választanak a versenyszférában. Kikből lesznek a magyar tudósok? Miért nem vonzó ma a természettudomány?
Mire jók a műszaki képzések?
Az idei évben legnépszerűbb szakok között két műszaki képzés szerepel: a villamosmérnök és a gépészmérnök szakok.
Felvételi ponthatárok: állami férőhelyeket csoportosítottak át
Csaknem ezer államilag finanszírozott férőhelyet csoportosítottak át a felsőfokú szakképzés 12 500-as keretszámából, így több hallgatót lehetett felvenni az agrár, a gazdaságtudományi, a természettudományi, a műszaki képzésre és az egészségügyi szakterületre - közölte Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár.
Felvételi ponthatárok - 82 ezren bekerültek
Mintegy 82 ezren bekerültek valamelyik egyetemre, főiskolára a felsőoktatásba jelentkezett több mint 96 ezer diák közül - közölte Manherz Károly szakállamtitkár csütörtökön az idei ponthatárok nyilvánosságra hozatala előtt tartott fórumon, Budapesten.
Hol lehet elhelyezkedni a topszakok diplomáival?
Melyek a legnépszerűbb szakok és vajon mire használhatók? Hány közgazdászt, marketingest, jogászt, informatikust vagy mérnököt keresnek ma Magyarországon a cégek?
Vérfürdő a mesterképzés elindulása előtt
Befejeződött a hároméves alapképzés a bolognai oktatási rendszer hazai első fecskéi számára. Néhány neves egyetem mesterképzésre vonatkozó pályázatát azonban az akkreditációs bizottság visszadobta.
Mely vidéki egyetemek fogadják a legtöbb hallgatót?
Általában elégedetten nyilatkoztak a vidéki felsőoktatási intézmények a ponthatárok nyilvánossá válása után a felvett hallgatói létszámról pénteken, az egyetemek, főiskolák ugyanakkor abban bíznak, hogy a pótfelvételiken további hallgatók is bekerülhetnek hozzájuk.