„Érik egy nagy népi csalódottság”
Húszezer dolgozóját bocsátja el a Nissan
A Nissan járműgyártó veszteséggel zárta pénzügyi év harmadik negyedét, és közel egy évtized után várhatóan az egész évet is mínuszban fejezi be. Ez arra készteti a harmadik legnagyobb japán járműipari céget, hogy megváljon 20 ezer dolgozójától. Globális szinten ez 8,5 százalékos munkaerő leépítést jelent.
Új Szó: a válság lefaragja a fizetéseket Szlovákiában
Szlovákiában tavaly az iparban foglalkoztatottak bére átlagosan 6,7 százalékkal nőtt, s elérte a 22 056 koronát (732 euró) – írja szerdai számában az Új Szó című pozsonyi magyar napilap a szlovák statisztikai hivatalra hivatkozva. Ha az inflációt is figyelembe vesszük, akkor az ágazatban éves szinten 2 százalékos reálbér-növekedésről beszélhetünk.
Aggódnak az írek: villámgyorsan nő az állástalanok száma
Egyetlen hónap alatt több mint 10 százalékkal nőtt az írországi munkanélküliek száma: a januári 36,5 ezer fős növekedéssel az állástalanok serege már 327,9 ezer, az aktív korú lakosság 9,2 százaléka. Ennél magasabb értéket tíz éve nem mértek.
Húsz éve nem volt ennyi munkanélküli az USA-ban
Majd 20 éves csúcspontra emelkedett a munkanélküliség az Egyesült Államokban januárban. Az állástalanok aránya 7,6 százalékra nőtt a decemberi 7,2-ről, utoljára 1992-ben volt ilyen magas a munkanélküliség.
Az OECD-országokban 6,8 százalékra nőtt a munkanélküliség
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 30 tagországában a munkanélküliség a múlt év decemberére 6,8 százalékra nőtt a novemberi 6,6 százalékról - tette közzé az adatot hétfőn a nemzetközi szervezet. 2007-ben 5,7 százalékos volt a munkanélküliség.
Mi lesz a kelet-európai vendégmunkásokkal Hollandiában?
Hollandiában elsőként a kelet-európai vendégmunkások érzik meg a gazdasági válság hatásait , mivel a vállalatok takarékossági intézkedéseinek ők esnek először áldozatul -derül ki holland sajtójelentésekből.
Költségcsökkentő tippek válság idejére
Nincs még vége a leépítéseknek, a DGS Global Research kutatása szerint ugyanis a vállalatok 30 százaléka további elbocsátásokat tervez. Pedig - mint az a Válságkezelési Konferencián kiderült - más módon is csökkenthetnék költségeiket a cégek: atipikus foglalkoztatással, a kompenzációs csomag reformjával vagy újonnan keletkezett piaci rések kihasználásával.