szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kormány elfogadta azt a rendeletet, amely alapján a Munkaerőpiaci Alapból a válságkezelésre elkülönített 10 milliárd forintos keret forrásait részmunkaidős foglalkoztatás támogatására is fel lehet használni - mondta Budai Bernadett kormányszóvivő.

A támogatás feltétele, hogy a munkaadó legalább a teljes munkaidő felét elérő részmunkaidőben biztosítsa munkavállalója továbbfoglalkoztatását legfeljebb egy évig, illetve vállalja, hogy - legalább a támogatási időtartammal megegyező ideig - megőrzi munkavállalói létszámát.

A támogatás mértéke a munkavállaló kieső munkaidejére – azaz a teljes és a részmunkaidő közötti különbözetre – járó alapbérének 80 százaléka és annak járulékai, legfeljebb a minimálbér másfélszereséig terjedhet. Így, ha egy munkavállalót 4 órában foglalkoztatnak az addigi 8 órás munkaideje helyett, nemcsak a munkával töltött 4 óra után kapná meg a bérét, hanem a kieső 4 órára járó bérének 80 százaléka is járna számára. A támogatást a nehéz helyzetbe került munkaadók a munkaügyi központok által közzétett felhívás alapján kérelmezhetik - ismertette a kormányszóvivő. 
 
Budai Bernadett elmondta: szintén a most elfogadott kormányrendelet teremt lehetőséget a szakképzettséggel rendelkező pályakezdők elhelyezkedésének támogatására. A jelenlegi helyzetben ugyanis a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévők, például a pályakezdők támogatásának a jelentősége is megnő.
 
A kormány támogatást biztosít azoknak a munkaadóknak, akik vállalják, hogy legalább 1 évig foglalkoztatnak pályakezdő fiatalt a szakképzettségének megfelelő munkakörben, így biztosítva a munkatapasztalat megszerzését. A munkaadó által igénybe vehető támogatás mértéke a pályakezdőnek járó munkabér legalább 50, legfeljebb 100 százaléka lehet.   A szakképzett pályakezdőt foglalkoztató munkaadó szintén a munkaügyi központ felhívására benyújtott kérelem alapján részesülhet a támogatásban.
  
A támogatás forrása a Munkaerőpiaci Alap foglalkoztatási alaprészének decentralizált kerete.

MTI Karrier

Még kétszer lesz munkanap-áthelyezés idén

Idén még kétszer lesz munkanap-áthelyezés március 28-a után: az augusztus 20. után következő pénteki pihenőnapot augusztus 29-én, szombaton kell ledolgozni, a december 24-i csütörtököt pedig 19-én, az előtte lévő szombaton - közölte a Szociális és Munkaügyi Minisztérium.

Vállalkozás

Mennyit dolgozhat a rokkantnyugdíjas?

A rokkantnyugdíj melletti munkavégézéssel és a nyugdíj folyósításának leállításával kapcsolatos olvasói kérdésekre Molnár László, az Adózóna nyugdíjszakértője válaszol.

Óriási elbocsátásokba kezdett Kelet-Magyarország egyik legnagyobb munkaadója

Óriási elbocsátásokba kezdett Kelet-Magyarország egyik legnagyobb munkaadója

Az új amerikai pénzügyminiszter egyik feladata lesz, hogy visszafogja Donald Trumpot, és az ő hagymázas elképzeléseit

Az új amerikai pénzügyminiszter egyik feladata lesz, hogy visszafogja Donald Trumpot, és az ő hagymázas elképzeléseit

Újabb mélyponton a forint

Újabb mélyponton a forint

Átadták a legjobb vállalatvezetőknek járó díjakat 

Átadták a legjobb vállalatvezetőknek járó díjakat