Csaló állásközvetítőt lepleztek le
A munkaerő-kölcsönzés csínja-bínja
Kezd tipikus munkaviszonnyá alakulni a munkaerő-kölcsönzés. Ennek egyik lehetséges oka, hogy a kölcsönzést sok munkáltató nem arra használja, amire való, emiatt pedig újabb és újabb törvénymódosítások lépnek életbe. A cégek érdeke lassan mindet felülír, a munkavállalók igényeiről azonban nem esik szó.
Melyik OECD-országban a legnagyobb a munkanélküliség?
Az OECD-ben csökkent a munkanélküliség januárban, elsősorban azért, mert mérséklődött a munkanélküliség az Egyesült Államokban és Japánban - közölte a párizsi székhelyű szervezet hétfőn.
Mi lesz a friss diplomásokkal?
A 2008 nyarán diplomázott brit egyetemisták nyolc százaléka hat hónappal diplomájának kézhezvétele után sem tudott elhelyezkedni. Azóta csak romlott a helyzet - írja a brit Mail Online témában készült hétfői riportjában.
„Bármilyen munkát elvállalok!”
A hazai munkanélküliségi ráta hamarosan meghaladja a 11 százalékot - figyelmeztetnek piaci elemzők. Ha a januárban 10,8 százalékos rátát nézzük, valószínű, hogy a pesszimista - ám reális - előrejelzés egy-két hónapon belül a valós foglalkoztatási helyzetet fogja tükrözni. Mikor várható fellendülés, hogyan alakult a munkaerő-piaci kereslet-kínálat az év első két hónapjában, és mire számítanak a HR-esek? Kitekintés.